Strona główna Praca Wiadomości

Krótszy czas pracy to większe poczucie szczęścia

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comPraca nie jest nam najbardziej potrzebna do szczęścia, a właściwie, na pewno sprzyja mu krótszy czas poświęcany na obowiązki zawodowe, wynika z nowych badań.

więcej »

Pracujesz w nadgodzinach? Bardziej grozi ci udar

fot. David Bruyland z PixabayNie warto się przepracowywać, długie godziny spędzone na wykonywaniu obowiązków zawodowych nie sprzyjają zdrowiu. Prowadzi to nie tylko do nadmiernego zmęczenia i osłabienia, ale może też zwiększać ryzyko udaru.

więcej »

Polska wśród 6 krajów UE, które stosują kryterium płci przy ustalaniu wieku emerytalnego

Fot. Pixabay.comŻeby zarobić tyle co mężczyzna w ciągu roku, przeciętna Europejka na tym samym stanowisku i w tym samym wymiarze godzin musi przepracować 2 miesiące więcej. A jak jest w Polsce?

więcej »

Płaca minimalna 2020: w górę o 200 złotych

Fot. babczynski - Fotolia.com2450 złotych w 2020 roku – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało rządowi wysokość minimalnego wynagrodzenia. Wzrost minimalnego wynagrodzenia powoduje wzrost stawki godzinowej o 1 zł 30 gr. Stawka godzinowa wzrosłaby więc z 14,70 zł do 16 zł w 2020 r.

więcej »

5 największych zalet seniorów w pracy

Fot. sonate - Fotolia.comLiczba pracujących emerytów wzrosła o około 30% w ciągu ostatnich czterech lat – wynika z najnowszych danych ZUS. Aż 56% takich osób stanowią kobiety, a 9 na 10 jest wieku 60-65 lat i więcej. Wieloletnie doświadczenie, opanowanie, przywiązanie do stanowiska i firmy, większa elastyczność ze względu na mniej intensywny tryb życia, niższe koszty pracy - to główne zalety starszych pracowników. Jak wskazują eksperci, powrót do modelu uczeń – mistrz opartym na czerpaniu z wiedzy i doświadczenia przyniesie ogromne korzyści polskiemu rynkowi pracy.

więcej »

Polski rynek pracy coraz bardziej przyjazny dla kobiet

Fot. stokkete - Fotolia.comPolski rynek pracy jest coraz bardziej przyjazny dla kobiet – wynika z raportu „Women in Work Index”, przygotowanego przez firmę doradczą PwC. Maleje luka płacowa między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn oraz spada stopa bezrobocia wśród pań. W najnowszej edycji badania awansowaliśmy właśnie na ósmą pozycję w rankingu.

więcej »

27% Polaków chce pracować na emeryturze

Fot. dusanpetkovic1 - Fotolia.comJak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Izby Zarządzania Funduszami i Aktywami przez ARC Rynek i Opinia, około 40% Polaków deklaruje, że źródłami ich dochodów będą emerytura oraz oszczędności, a 27% chce pracować tak długo jak to możliwe. Co ciekawe Polacy zabezpieczają swoją przyszłość na emeryturze najczęściej przez opłacanie składek ZUS/KRUS oraz odkładanie środków w banku. Składanie pieniędzy na koncie, jest zdaniem respondentów najlepszą formą zabezpieczenia przyszłości.

więcej »

Imigranci zarabiają znacznie gorzej niż Polacy

Fot. Daisy Daisy - Fotolia.comZUS pierwszy raz opublikował obszerne opracowanie dotyczące imigrantów w Polsce. Wynika z niego, że imigranci zarabiają mniej niż obywatele naszego kraju. Dodatkowo wśród przebywających nad Wisłą Ukraińców czy Białorusinów jest niezwykle niskie bezrobocie. Dane MFW z kolei pokazują silny pozytywny wpływ imigrantów na polski PKB, co niestety wkrótce może się skończyć.

więcej »

W styczniu ponad 100 tys. mniej bezrobotnych niż przed rokiem

© Corgarashu - Fotolia.comPod koniec stycznia br. liczba bezrobotnych w Polsce wynosiła 1 024,0 tys. osób – wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To o 109,7 tys. mniej niż w tym samym okresie w 2018 r. W porównaniu do grudnia ub. r. liczba ta wzrosła jednak o 5,7 proc., czyli 55,1 tys. osób. Wynika to m.in. z zakończenia prac sezonowych w branżach takich jak rolnictwo, budownictwo i turystyka, a także z faktu rejestracji osób, którym zakończyły się umowy na czas określony.

więcej »

Biurowi rabusie, czyli jak Polacy kradną w pracy

Fot. Elnur - Fotolia.comKradzież w miejscu pracy – niemal niemal w każdej firmie pracownicy dopuszczją się nadużyć. Niezabezpieczone dokumenty, bazy danych, a także „darmowe” długopisy oraz papier – oto najczęstsze przewinienia. Biurowi oszuści stanowią poważny problem, z którym zmaga się coraz więcej przedsiębiorstw, jednak niewielu pracodawców wie, jak poradzić sobie z tym problemem.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Kosciol.pl Oferty pracy