Strona główna Praca Wiadomości

Jak dbać o wzrok w pracy?

Fot. Syda Productions - Fotolia.comObecnie trudno wyobrazić sobie biura, sklepy oraz wiele innych miejsc pracy bez komputerów i urządzeń elektronicznych - są to podstawowe narzędzia pracowników, obsługiwane codziennie przez wiele godzin. Warto wiedzieć, że wszechobecne komputery, klimatyzowane pomieszczenia biurowe, suche powietrze, brak naturalnego światła oraz promieniowanie niebieskie emitowane przez otaczające w pracy urządzenia elektroniczne są często przyczyną szeregu dolegliwości związanych ze wzrokiem.

więcej »

Barometr zawodów 2018

Fot. Hoda Bogdan - Fotolia.comW rozpoczynającym się roku nadal będą występować problemy ze znalezieniem pracowników, a w coraz większej grupie zawodów obserwuje się duży napływ obcokrajowców. Ukazały się wyniki trzeciej edycji ogólnopolskiego badania Barometr zawodów, realizowanego na zlecenie MPiPS.

więcej »

Elektroniczne zwolnienia lekarskie od lipca

Fot. Stasique - Fotolia.comOd 1 lipca 2018 papierowe zwolnienia lekarskie całkowicie znikną z obiegu. Zastąpią je elektroniczne zwolnienia lekarskie (tzw. e-ZLA). W praktyce to duża wygoda i oszczędność czasu dla lekarzy, ubezpieczonych i pracodawców.

więcej »

Co trzeci Polak rozważa zmianę pracy

Fot. ra2 studio - Fotolia.comCo piąty Polak w ostatnim półroczu zmienił pracę, co czwarty – zmienił stanowisko. Rotacji pracowników może być więcej, bo ponad 1/3 Polaków rozważa zmianę pracy w ciągu pół roku. Co ciekawe pracodawcę częściej zmieniały kobiety, niż mężczyźni. Zmiana stanowiska częściej obejmowała natomiast mężczyzn niż kobiety.

więcej »

Praca w nocy sprzyja nowotworom u kobiet?

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comKobiety, które pracują w nocy, mogą być bardziej narażone na różne rodzaje nowotworów, twierdzą uczeni z Uniwersytetu Syczuańskiego w Chinach.

więcej »

Równy urlop dla każdego, koniec ze śmieciówkami. Będą zmiany w Kodeksie pracy?

Fot. matteozin - Fotolia.comWyrównanie urlopów do 26 dni dla wszystkich pracowników niezależnie od stażu oraz likwidacja umów cywilnoprawnych, które zastąpi całkiem nowa forma zatrudnienia – to najważniejsze założenia proponowanych zmian w Kodeksie pracy. Projekt ma być gotowy w marcu i powiela rozwiązania stosowane w wielu innych krajach Europy. Nowe przepisy mają szansę wejść w życie jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość zwłaszcza dla osób zatrudnionych na śmieciówkach.

więcej »

Grudzień 2017: bezrobocie lekko w górę

Fot. franz massard - Fotolia.comW grudniu 2017 roku stopa bezrobocia wyniosła 6,6 procent – podało ministerstwo pracy. To o 1,6 pkt. proc. mniej niż przed rokiem. W porównaniu z poprzednim miesiącem stopa bezrobocia wzrosła o 0,1 pkt. proc. To najlepszy wynik od 1991 roku.

więcej »

Jakie choroby można złapać w pracy?

Fot. Ilshat - Fotolia.comW pracy nie tylko zarabiamy ale też możemy narazić się na choroby. Jakie? Najczęściej diagnozowanymi chorobami zawodowymi w Polsce są pylice płuc, choroby zakaźne lub pasożytnicze oraz przewlekłe choroby narządów głosu. Najwięcej przypadków chorób zawodowych odnotowano w zeszłym roku w województwach śląskim, mazowieckim i dolnośląskim.

więcej »

2018: podwyżka płacy minimalnej

Fot. barnaba - Fotolia.comOd 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka kolejna podwyżka. Płaca minimalna wyniesie wtedy 2100 złotych. To o 5% i jednocześnie o 100 złotych więcej niż obecnie. Z początkiem roku wzrośnie też minimalna stawka godzinowa z 13 do 13,70 zł dla określonych umów cywilnoprawnych.

więcej »

Wielozadaniowość (multitasking) ogłupia?

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comW ostatnich dekadach uważano, że wielozadaniowość to ważna zaleta pozwalająca na zrobienie więcej w krótszym czasie. Okazuje się jednak, że taki sposób działania na dłuższą metę może zmniejsza objetość materii szarej w mózgu.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Hospicja.pl Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X