Strona główna Praca Wiadomości

Stres w pracy sprzyja nowotworom

fot. Jan Vašek from PixabayW przypadku mężczyzn długotrwała ekspozycja na stres związany z pracą wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem raka: płuc, okrężnicy, odbytnicy i żołądka oraz chłoniaka nieziarniczego.

więcej »

Praca zmianowana skutkuje problemami nawet po powrocie do normalnego cyklu dobowego

fot. Janno Nivergall from PixabayAż 20 procent światowej populacji wykonuje pracę zmianową. Ich odmienny cykl snu i czuwania zwiększa ryzyko różnych zaburzeń zdrowotnych, w tym cukrzycy, zawałów serca, raka i udarów.

więcej »

Praca za biurkiem chroni przed demencją?

fot. reallywellmadedesks from PixabayLudzie, którzy pracują na stanowiskach wymagających mniejszej aktywności fizycznej - np. przy biurku - są mniej narażeni na osłabienie zdolności poznawczych w późniejszym czasie niż osoby, których obowiązki wymagają używania siły fizycznej.

więcej »

Samotność sprzyja bezrobociu

fot. Manuel Alvarez from PixabayDoświadczanie samotności może oznaczać wyższe ryzyko przyszłego bezrobocia.

więcej »

Praca zmianowa opóźnia menopauzę, nocna ją przyspiesza

fot. OptLasers from PixabayNie jest tajemnicą, że praca na niestandardowe zmiany silnie wpływa na styl życia i nawyki związane ze snem. Wiadomo też, że praca zmianowa negatywnie oddziałuje na zdrowie pracowników. Jak się okazuje, takie obowiązki zawodowe mogą również opóźnić początek naturalnej menopauzy, być może z powodu zaburzeń rytmu okołodobowego.

więcej »

Nieudana kariera zawodowa to niższe zadowolenie z życia na starość

fot. Free-Photos from PixabayMężczyźni, którzy nie osiągną postawionych sobie za młodu celów zawodowych, odczuwają pogorszenie samopoczucia w starszym wieku.

więcej »

Praca na zmiany niebezpieczna dla serca

fot. dayamay from PixabayGodziny pracy odbiegające od naturalnego zegara biologicznego danej osoby przekładają się na wyższe ryzyko sercowo-naczyniowe.

więcej »

Ciężka fizyczna praca zwiększa ryzyko demencji

fot. Ryan Doka from PixabayNie tylko mięśnie i stawy są obciążane pracą fizyczną. Cierpią też mózg i serce. Eksperci z Uniwersytetu w Kopenhadze pokazują, że osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną mają o 55 proc. wyższe ryzyko zachorowania na demencję niż ci, którzy pracują na siedząco.

więcej »

Poczucie szczęścia sprzyja... cięższej pracy

fot. Joseph Mucira from PixabaySzczęśliwi ludzie są bardziej produktywni w pracy. Ekonomiści przeprowadzili szereg eksperymentów, aby sprawdzić, czy szczęśliwi pracownicy ciężej pracują. Okazuje się, że psychiczny dobrostan sprawia, że ludzie są o około 12 proc. bardziej produktywni.

więcej »

Im dłużej kobiety pracują, tym częściej dotyczy ich rak lub choroby serca

fot. Kevin Phillips from PixabayKobiety, które spędzają wiele godzin w pracy, mogą mieć poważne kłopoty zdrowotne - znacznie częściej dotyczą je choroby serca i rak.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy