Strona główna Praca Wiadomości

Imigranci zarabiają znacznie gorzej niż Polacy

Fot. Daisy Daisy - Fotolia.comZUS pierwszy raz opublikował obszerne opracowanie dotyczące imigrantów w Polsce. Wynika z niego, że imigranci zarabiają mniej niż obywatele naszego kraju. Dodatkowo wśród przebywających nad Wisłą Ukraińców czy Białorusinów jest niezwykle niskie bezrobocie. Dane MFW z kolei pokazują silny pozytywny wpływ imigrantów na polski PKB, co niestety wkrótce może się skończyć.

więcej »

Biurowi rabusie, czyli jak Polacy kradną w pracy

Fot. Elnur - Fotolia.comKradzież w miejscu pracy – niemal niemal w każdej firmie pracownicy dopuszczją się nadużyć. Niezabezpieczone dokumenty, bazy danych, a także „darmowe” długopisy oraz papier – oto najczęstsze przewinienia. Biurowi oszuści stanowią poważny problem, z którym zmaga się coraz więcej przedsiębiorstw, jednak niewielu pracodawców wie, jak poradzić sobie z tym problemem.

więcej »

ZUS skontrolował pół miliona zwolnień lekarskich

Fot. takasu - Fotolia.comBlisko pół miliona kontroli i ponad 31 mln zł wstrzymanych świadczeń chorobowych – to bilans kontroli zwolnień lekarskich, które Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w 2018 roku. Łącznie kwota obniżonych i cofniętych świadczeń przekroczyła 195 mln zł.

więcej »

Szef-tyran niszczy nam zdrowie. Stres w pracy a układ krążenia

Fot. StockPhoto - Fotolia.comPraca z niekompetentnym czy zastraszającym szefem nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Spędzamy w pracy co najmniej jedną trzecią doby, więc atmosfera w niej panująca znacząco oddziałuje na nasze samopoczucie: i fizyczne, i psychiczne.

więcej »

Bezrobocie na koniec 2018 roku: najlepszy wynik od lat

Fot. naypong - Fotolia.comStopa bezrobocia rejestrowanego w grudniu 2018 roku wyniosła 5,9 proc. – wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na koniec ubiegłego roku liczba bezrobotnych wyniosła 971,3 tys. osób. Oznacza to, że w porównaniu do listopada 2018 roku liczba bezrobotnych wzrosła o 20,8 tys. osób, czyli o 2,2 proc. Wzrost liczby bezrobotnych w grudniu ubiegłego roku był silniejszy niż przed rokiem, kiedy liczba bezrobotnych wzrosła o 14,1 tys. osób, czyli o 1,3 proc.

więcej »

Prawie pół miliona Ukraińców płaci składki do ZUS

Fot. Tomasz Zajda - Fotolia.comOd czterech lat w Polsce wzrasta liczba cudzoziemców, którzy podjęli legalną pracę w naszym kraju. W całej Polsce składki ZUS płaci 587 tysięcy cudzoziemców z ponad 170 państw. 441 tysięcy z nich to obywatele Ukrainy. Umowa o pracę zapewnia pracownikowi prawo do bezpłatnego leczenia, płatnego zwolnienie lekarskiego oraz odszkodowania i rehabilitacji w razie wypadku przy pracy.

więcej »

Wynagrodzenia w Polsce zrównają się ze średnią unijną za 59 lat

Fot. Filip Olejowski - Fotolia.comW ostatnich latach poziom średniego polskiego wynagrodzenia stale rośnie, tym samym odrabiamy duży dystans wobec bogatszych krajów Unii Europejskiej. Jednak ta przepaść wciąż jest ogromna. Aby polskie zarobki zrównały się ze średnią unijną, potrzeba aż 59 lat.

więcej »

22 listopada wejdą w życie ważne zmiany w umowach na czas określony

Fot. fotomek - Fotolia.comWażne zmiany czekają 22 listopada pracodawców i pracowników. Tego dnia mijają bowiem 33 miesiące od wprowadzenia w 2016 roku zmian w Kodeksie pracy, które przekształcają sposób przechodzenia od umów czasowych do tych na czas nieokreślony. Przedsiębiorcy, którzy zatrudnili pracowników przed 22 lutego 2016 r. i jeszcze nie uregulowali z nimi tej kwestii, muszą pamiętać, że teraz stanie się to automatycznie.

więcej »

Bezrobocie. Najlepszy wynik od 28 lat

Fot. Supakrit - Fotolia.comNiemal dziewięć tysięcy mniej bezrobotnych niż przed miesiącem i stopa bezrobocia utrzymująca się na rekordowo niskim poziomie. Tak wyglądała w październiku sytuacja na rynku pracy.

więcej »

Bezrobocie jeszcze spadnie w październiku i listopadzie

Fot. Oakozhan - Fotolia.comStopa bezrobocia we wrześniu 2018 r. wyniosła 5,7 proc., co oznacza spadek o 0,1 pkt proc. w stosunku do sierpnia – podał GUS. To bardziej optymistyczne dane niż pierwotne szacunki ministerstwa rodziny, pracy i spraw społecznych, wskazujące na stabilizację bezrobocia na poziomie 5,8 proc.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kobiety.net.pl EWST.pl eGospodarka.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy