Strona główna Praca Wiadomości

Nieudana kariera zawodowa to niższe zadowolenie z życia na starość

fot. Free-Photos from PixabayMężczyźni, którzy nie osiągną postawionych sobie za młodu celów zawodowych, odczuwają pogorszenie samopoczucia w starszym wieku.

więcej »

Praca na zmiany niebezpieczna dla serca

fot. dayamay from PixabayGodziny pracy odbiegające od naturalnego zegara biologicznego danej osoby przekładają się na wyższe ryzyko sercowo-naczyniowe.

więcej »

Ciężka fizyczna praca zwiększa ryzyko demencji

fot. Ryan Doka from PixabayNie tylko mięśnie i stawy są obciążane pracą fizyczną. Cierpią też mózg i serce. Eksperci z Uniwersytetu w Kopenhadze pokazują, że osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną mają o 55 proc. wyższe ryzyko zachorowania na demencję niż ci, którzy pracują na siedząco.

więcej »

Poczucie szczęścia sprzyja... cięższej pracy

fot. Joseph Mucira from PixabaySzczęśliwi ludzie są bardziej produktywni w pracy. Ekonomiści przeprowadzili szereg eksperymentów, aby sprawdzić, czy szczęśliwi pracownicy ciężej pracują. Okazuje się, że psychiczny dobrostan sprawia, że ludzie są o około 12 proc. bardziej produktywni.

więcej »

Im dłużej kobiety pracują, tym częściej dotyczy ich rak lub choroby serca

fot. Kevin Phillips from PixabayKobiety, które spędzają wiele godzin w pracy, mogą mieć poważne kłopoty zdrowotne - znacznie częściej dotyczą je choroby serca i rak.

więcej »

Zmęczony/a siedzeniem przed komputerem? Rób (mikro)przerwy

fot. Karolina Grabowska from PixabayLudzie częściej robią „mikroprzerwy" w pracy, kiedy są zmęczeni - i dobrze. Odkryto, że mikroprzerwy pomagają wyczerpanym pracownikom odzyskać siły i lepiej angażować się w pracę w ciągu dnia.

więcej »

Stresująca praca wpędzi cię do grobu

fot. Lukas Bieri z PixabayOsoby pracujące w wysokim stresie i mające niewielką kontrolę nad swoją pracą umierają młodziej lub są mniej zdrowe niż ci, które mogą liczyć na spokojniejsze środowisko pracy.

więcej »

Praca zmianowa niszczy zdrowie - zaburza odporność

fot. thaianeoliveira from PixabayPraca zmianowa i nieregularne harmonogramy obowiązków zawodowych mogą powodować wiele problemów zdrowotnych i osłabiać naszą obronę przed infekcjami, wynika z nowych badań przeprowadzonych na University of Waterloo.

więcej »

Uzależnienie od pracy sprzyja chorobom psychicznym

fot. Comfreak from PixabayPracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, jest coraz większym problemem w uprzemysłowionym świecie i nie pozostaje to bez wpływu na problemy ze zdrowiem psychicznym.

więcej »

Silny stres w pracy to wyższe ryzyko raka u mężczyzn

fot. YANETH LOTERO from PixabayKolejne badania wiążą stres z nowotworami. Okazuje się, że stresująca praca może sprzyjać rozwojowi raka.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy EWST.pl Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Oferty pracy