

Niepewna praca sprzyja nadmiernemu BMI
Niepewność co do zachowania pracy ma związek ze wzrostem wskaźnika masy ciała. Zatrudnienie o niepewnym charakterze może przyczyniać się do gorszych wyników zdrowotnych.

Zaangażowanie w pracy przekłada się na rodzinne szczęście
Pełni energii i oddani pracownicy przekładają swoje pozytywne doświadczenia z pracy na szczęśliwsze życie domowe.

Dlaczego toksyczni ludzie odnoszą sukces w pracy
Jako mających toksyczną osobowość określa się ludzi, którzy zachowują się chciwie, nieskromnie i niesprawiedliwie oraz manipulują prawdą. Psycholodzy z Uniwersytetu w Bonn chcieli sprawdzić, dlaczego tacy ludzie są w stanie odnieść sukces zawodowy. Jak się okazuje, sztuka, która prowadzi na szczyt, to umiejętności społeczne.

Długie godziny pracy to wyższe ryzyko nadciśnienia
Ludzie, którzy spędzają wiele godzin przy biurku, są bardziej narażeni na nadciśnienie, w tym takie, które może pozostać niewykryte podczas standardowej wizyty lekarskiej.

Zbyt mało i zbyt dużo pracy zwiększa ryzyko zaburzeń snu
Powszechnie uważa się, że osoby wykonujące najbardziej wymagające zawody mogą mieć najpoważniejsze problemy ze snem. Na University of South Florida ustalono jednak, że związek między rodzajem pracy a dobrym snem jest bardziej złożony.

Bycie ciągle zajętym - współczesny objaw sukcesu?
Dawno minęły czasy, kiedy życie w materialnym dostatku i długi wolny czas oznaczały prestiż. Teraz najczęściej osoby zapracowane, a nawet przepracowane, są uznawane za mające wysoki status społeczny.

Praca cię męczy? Rób sobie mikro-przerwy
Robienie mikro-przerw, czyli przerywanie wykonywania zadania na 10 minut lub krócej, wiąże się na ogół z mniejszym zmęczeniem i zwiększeniem wigoru.

Nie da się dostosować do nocnej pracy - niekorzystne skutki są długoterminowe
Powszechne przekonanie, że pracownicy zmianowi dostosowują się odmiennego rytmu dobowego, nie jest prawdziwe. Nie można ot tak zmienić sposób funkcjonowania organizmu w odmiennych porach doby.

Stres w pracy sprzyja nowotworom
W przypadku mężczyzn długotrwała ekspozycja na stres związany z pracą wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem raka: płuc, okrężnicy, odbytnicy i żołądka oraz chłoniaka nieziarniczego.

Praca zmianowana skutkuje problemami nawet po powrocie do normalnego cyklu dobowego
Aż 20 procent światowej populacji wykonuje pracę zmianową. Ich odmienny cykl snu i czuwania zwiększa ryzyko różnych zaburzeń zdrowotnych, w tym cukrzycy, zawałów serca, raka i udarów.


