Strona główna Praca Wiadomości

Niepewna praca sprzyja nadmiernemu BMI

© Karen Roach - Fotolia.comNiepewność co do zachowania pracy ma związek ze wzrostem wskaźnika masy ciała. Zatrudnienie o niepewnym charakterze może przyczyniać się do gorszych wyników zdrowotnych.

więcej »

Zaangażowanie w pracy przekłada się na rodzinne szczęście

fot. Lukas from PixabayPełni energii i oddani pracownicy przekładają swoje pozytywne doświadczenia z pracy na szczęśliwsze życie domowe.

więcej »

Dlaczego toksyczni ludzie odnoszą sukces w pracy

fot. Lukas from PixabayJako mających toksyczną osobowość określa się ludzi, którzy zachowują się chciwie, nieskromnie i niesprawiedliwie oraz manipulują prawdą. Psycholodzy z Uniwersytetu w Bonn chcieli sprawdzić, dlaczego tacy ludzie są w stanie odnieść sukces zawodowy. Jak się okazuje, sztuka, która prowadzi na szczyt, to umiejętności społeczne.

więcej »

Długie godziny pracy to wyższe ryzyko nadciśnienia

fot. Lukas Bieri z PixabayLudzie, którzy spędzają wiele godzin przy biurku, są bardziej narażeni na nadciśnienie, w tym takie, które może pozostać niewykryte podczas standardowej wizyty lekarskiej.

więcej »

Zbyt mało i zbyt dużo pracy zwiększa ryzyko zaburzeń snu

fot. Moondance from PixabayPowszechnie uważa się, że osoby wykonujące najbardziej wymagające zawody mogą mieć najpoważniejsze problemy ze snem. Na University of South Florida ustalono jednak, że związek między rodzajem pracy a dobrym snem jest bardziej złożony.

więcej »

Bycie ciągle zajętym - współczesny objaw sukcesu?

fot. Gerd Altmann from PixabayDawno minęły czasy, kiedy życie w materialnym dostatku i długi wolny czas oznaczały prestiż. Teraz najczęściej osoby zapracowane, a nawet przepracowane, są uznawane za mające wysoki status społeczny.

więcej »

Praca cię męczy? Rób sobie mikro-przerwy

fot.  Jan Alexander from PixabayRobienie mikro-przerw, czyli przerywanie wykonywania zadania na 10 minut lub krócej, wiąże się na ogół z mniejszym zmęczeniem i zwiększeniem wigoru.

więcej »

Nie da się dostosować do nocnej pracy - niekorzystne skutki są długoterminowe

fot. Ofoto Ray from PixabayPowszechne przekonanie, że pracownicy zmianowi dostosowują się odmiennego rytmu dobowego, nie jest prawdziwe. Nie można ot tak zmienić sposób funkcjonowania organizmu w odmiennych porach doby.

więcej »

Stres w pracy sprzyja nowotworom

fot. Jan Vašek from PixabayW przypadku mężczyzn długotrwała ekspozycja na stres związany z pracą wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem raka: płuc, okrężnicy, odbytnicy i żołądka oraz chłoniaka nieziarniczego.

więcej »

Praca zmianowana skutkuje problemami nawet po powrocie do normalnego cyklu dobowego

fot. Janno Nivergall from PixabayAż 20 procent światowej populacji wykonuje pracę zmianową. Ich odmienny cykl snu i czuwania zwiększa ryzyko różnych zaburzeń zdrowotnych, w tym cukrzycy, zawałów serca, raka i udarów.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy