Strona główna Praca Wiadomości

Praca z domu sprzyja samotności

fot. Pexels from PixabayChociaż prawdą jest, że można odczuwać samotność w tłumie, kontakty z innymi są nam potrzebne, by nie mieć wrażenia odizolowania, które z kolei przekłada się na wyższe ryzyko depresji i innych chorób.

więcej »

Wypalenie zawodowe niszczy serce

fot. Lukas Bieri z PixabayProblemy w pracy mają odzwierciedlenie w stanie naszego zdrowia. Jak się okazuje, tzw. wypalenie zawodowe może mieć szkodliwy wpływ na serce.

więcej »

Typ pracy ma wpływ na zdrowie serca kobiet

fot. Hermes Manuel Cortés Meza from PixabayRodzaj wykonywanej pracy nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Z badań wynika - co może wydawać się paradoksalne -, że wyższe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych dotyczy m. in. pracowników służby zdrowia.

więcej »

Brak równowagi między pracą i domem zagraża zdrowiu serca

fot. mikegi z PixabayW nowym badaniu sprawdzono, jaki wpływ ma na stan zdrowia niemożność pogodzenia obowiązków zawodowych i domowych. Okazuje się, że skutkuje to stresem, a później zagrożeniem dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

więcej »

Krótszy czas pracy to większe poczucie szczęścia

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comPraca nie jest nam najbardziej potrzebna do szczęścia, a właściwie, na pewno sprzyja mu krótszy czas poświęcany na obowiązki zawodowe, wynika z nowych badań.

więcej »

Pracujesz w nadgodzinach? Bardziej grozi ci udar

fot. David Bruyland z PixabayNie warto się przepracowywać, długie godziny spędzone na wykonywaniu obowiązków zawodowych nie sprzyjają zdrowiu. Prowadzi to nie tylko do nadmiernego zmęczenia i osłabienia, ale może też zwiększać ryzyko udaru.

więcej »

Polska wśród 6 krajów UE, które stosują kryterium płci przy ustalaniu wieku emerytalnego

Fot. Pixabay.comŻeby zarobić tyle co mężczyzna w ciągu roku, przeciętna Europejka na tym samym stanowisku i w tym samym wymiarze godzin musi przepracować 2 miesiące więcej. A jak jest w Polsce?

więcej »

Płaca minimalna 2020: w górę o 200 złotych

Fot. babczynski - Fotolia.com2450 złotych w 2020 roku – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało rządowi wysokość minimalnego wynagrodzenia. Wzrost minimalnego wynagrodzenia powoduje wzrost stawki godzinowej o 1 zł 30 gr. Stawka godzinowa wzrosłaby więc z 14,70 zł do 16 zł w 2020 r.

więcej »

5 największych zalet seniorów w pracy

Fot. sonate - Fotolia.comLiczba pracujących emerytów wzrosła o około 30% w ciągu ostatnich czterech lat – wynika z najnowszych danych ZUS. Aż 56% takich osób stanowią kobiety, a 9 na 10 jest wieku 60-65 lat i więcej. Wieloletnie doświadczenie, opanowanie, przywiązanie do stanowiska i firmy, większa elastyczność ze względu na mniej intensywny tryb życia, niższe koszty pracy - to główne zalety starszych pracowników. Jak wskazują eksperci, powrót do modelu uczeń – mistrz opartym na czerpaniu z wiedzy i doświadczenia przyniesie ogromne korzyści polskiemu rynkowi pracy.

więcej »

Polski rynek pracy coraz bardziej przyjazny dla kobiet

Fot. stokkete - Fotolia.comPolski rynek pracy jest coraz bardziej przyjazny dla kobiet – wynika z raportu „Women in Work Index”, przygotowanego przez firmę doradczą PwC. Maleje luka płacowa między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn oraz spada stopa bezrobocia wśród pań. W najnowszej edycji badania awansowaliśmy właśnie na ósmą pozycję w rankingu.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Umierać po ludzku Kobiety.net.pl EWST.pl Kosciol.pl Oferty pracy