Strona główna Praca Wiadomości

Uzależnienie od pracy sprzyja chorobom psychicznym

fot. Comfreak from PixabayPracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, jest coraz większym problemem w uprzemysłowionym świecie i nie pozostaje to bez wpływu na problemy ze zdrowiem psychicznym.

więcej »

Silny stres w pracy to wyższe ryzyko raka u mężczyzn

fot. YANETH LOTERO from PixabayKolejne badania wiążą stres z nowotworami. Okazuje się, że stresująca praca może sprzyjać rozwojowi raka.

więcej »

Nadmiar pracy zwiększa ryzyko depresji

fot. tookapic from PixabayZ raportu opublikowanego w internetowym czasopiśmie PLoS ONE wynika, że prawdopodobieństwo wystąpienia poważnego epizodu depresyjnego jest ponad dwukrotnie większe w przypadku osób pracujących ponad 11 godzin dziennie w porównaniu z osobami pracującymi siedem do ośmiu godzin na dobę.

więcej »

Praca „za biurkiem” chroni zdolności poznawcze na starość?

fot. Free-Photos from PixabayOsoby, które wykonują pracę niewymagającą znacznej aktywności fizycznej, taką jak praca biurowa, cechują się niższym ryzykiem osłabienia poznawczego w starszym wieku niż ludzie, których obowiązki zawodowe wiążą się z większym wysiłkiem fizycznym, mówią uczeni z University of Cambridge.

więcej »

Fizyczny stres w pracy oznacza problemy poznawcze na starość

fot. skeeze from PixabayStarsze osoby, które zgłaszały wysoki poziom fizycznego stresu w swojej ostatniej pracy, miały mniejszą objętość hipokampu i gorzej wykonywały zadania wymagające zaangażowania pamięci.

więcej »

Praca z domu sprzyja samotności

fot. Pexels from PixabayChociaż prawdą jest, że można odczuwać samotność w tłumie, kontakty z innymi są nam potrzebne, by nie mieć wrażenia odizolowania, które z kolei przekłada się na wyższe ryzyko depresji i innych chorób.

więcej »

Wypalenie zawodowe niszczy serce

fot. Lukas Bieri z PixabayProblemy w pracy mają odzwierciedlenie w stanie naszego zdrowia. Jak się okazuje, tzw. wypalenie zawodowe może mieć szkodliwy wpływ na serce.

więcej »

Typ pracy ma wpływ na zdrowie serca kobiet

fot. Hermes Manuel Cortés Meza from PixabayRodzaj wykonywanej pracy nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Z badań wynika - co może wydawać się paradoksalne -, że wyższe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych dotyczy m. in. pracowników służby zdrowia.

więcej »

Brak równowagi między pracą i domem zagraża zdrowiu serca

fot. mikegi z PixabayW nowym badaniu sprawdzono, jaki wpływ ma na stan zdrowia niemożność pogodzenia obowiązków zawodowych i domowych. Okazuje się, że skutkuje to stresem, a później zagrożeniem dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

więcej »

Krótszy czas pracy to większe poczucie szczęścia

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comPraca nie jest nam najbardziej potrzebna do szczęścia, a właściwie, na pewno sprzyja mu krótszy czas poświęcany na obowiązki zawodowe, wynika z nowych badań.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy