Strona główna Praca Wiadomości

Praca po godzinach osłabia twoje samopoczucie

fot. tookapic from PixabayObecnie nierzadko oczekuje się, że pracownicy będą odpowiadać na e-maile związane z pracą po godzinach lub zabierać ze sobą laptopy na wakacje. Jednak zacieranie się granic między obowiązkami i życiem osobistym może wpływać na dobre samopoczucie ludzi i prowadzić do wyczerpania, ostrzegają eksperci z Uniwersytetu w Zurychu.

więcej »

Osiągnięte cele zawodowe sprzyjają dobrostanowi w starszym wieku?

fot. Gerd Altmann from PixabayMężczyźni, którym nie udało się osiągnąć celów zawodowych w młodszym wieku, mogą doświadczyć obniżonego poczucia dobrostanu znacznie w późniejszym życiu. Wcześniejsze możliwości zawodowe mają także wpływ na poziom dobrostanu kobiet w starszym wieku.

więcej »

Niedobór snu znacząco osłabia wydajność w pracy

fot. collage Senior.pl / CanvaSprawdzono związek między wydajnością w pracy i nawykami związanymi ze stylem życia wśród japońskich pracowników. Jak ustalono, niewystarczająca ilość snu była dominującym czynnikiem wpływającym na wydajność pracy u mężczyzn i kobiet. Na drugim miejscu znajdował się brak regularnych ćwiczeń i spożywania posiłków późnym wieczorem. Odkryto też, że mężczyźni częściej niż kobiety mieli nawyki związane ze stylem życia, które wpływały na wydajność w pracy.

więcej »

Zdrowsze jedzenie w pracy to mniejsze ryzyko otyłości i różnych chorób

fot. m4muli from PixabayCi, którzy kupują najmniej zdrową żywność w pracy, często stosują niezdrową dietę także poza pracą i częściej też mają nadwagę i/lub otyłość oraz czynniki ryzyka cukrzycy oraz chorób układu krążenia w porównaniu z pracownikami, którzy dokonują zdrowszych zakupów.

więcej »

Stres w pracy i zaburzenia snu niszczą ci zdrowie i sprzyjają przedwczesnej śmierci

fot. tookapic from PixabayStres w pracy i zaburzenia snu wiążą się z trzykrotnie wyższym ryzykiem śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych u pracowników z nadciśnieniem tętniczym.

więcej »

Bardziej elastyczna praca to niższe ryzyko chorób serca

fot. Pexels from PixabayPoprawa elastyczności w pracy może zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. W miejscach pracy, w których wdrożono działania mające na celu zmniejszenie konfliktu między zaangażowaniem zawodowym i życiem osobistym czy rodzinnym, u pracowników o wyższym wyjściowym ryzyku kardiometabolicznym, szczególnie w starszym wieku, zagrożenie chorobami układu krążenia istotnie się zmniejszyło.

więcej »

Praca zmianowa zwiększa apetyt o nieodpowiednich porach

fot. dayamay from PixabayOdkryto, dlaczego praca na nocną zmianę wiąże się ze zmianami poziomu apetytu. Może to pomóc milionom ludzi, którzy pracują w nocy i zmagają się z przyrostem masy ciała.

więcej »

Jak mądrzej pracować z domu? Eksperci ergonomii radzą

fot. StartupStockPhotos from PixabayOd czasu pandemii COVID-19 wielu ludzi częściej pracuje z domu. Warto zastosować wówczas kilka rad, by zorganizować pracę w najbardziej komfortowych warunkach.

więcej »

Tylko praca i brak zabawy? Takie życie jest nudne, potwierdzają psycholodzy

fot. StartupStockPhotos from PixabayOsoby, które przedkładały osiągnięcia nad przyjemność, następnego dnia były mniej szczęśliwe, mówią psycholodzy na podstawie badania przeprowadzonego w trzech krajach.

więcej »

Praca zmianowa sprzyja nowotworom. Odkryto, dlaczego

fot. dayamay from PixabayOsoby pracujące na nocną zmianę są narażone wyższe ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje nowotworu.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy