

Uzależnienie od pracy sprzyja chorobom psychicznym
Pracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, jest coraz większym problemem w uprzemysłowionym świecie i nie pozostaje to bez wpływu na problemy ze zdrowiem psychicznym.

Silny stres w pracy to wyższe ryzyko raka u mężczyzn
Kolejne badania wiążą stres z nowotworami. Okazuje się, że stresująca praca może sprzyjać rozwojowi raka.

Nadmiar pracy zwiększa ryzyko depresji
Z raportu opublikowanego w internetowym czasopiśmie PLoS ONE wynika, że prawdopodobieństwo wystąpienia poważnego epizodu depresyjnego jest ponad dwukrotnie większe w przypadku osób pracujących ponad 11 godzin dziennie w porównaniu z osobami pracującymi siedem do ośmiu godzin na dobę.

Praca „za biurkiem” chroni zdolności poznawcze na starość?
Osoby, które wykonują pracę niewymagającą znacznej aktywności fizycznej, taką jak praca biurowa, cechują się niższym ryzykiem osłabienia poznawczego w starszym wieku niż ludzie, których obowiązki zawodowe wiążą się z większym wysiłkiem fizycznym, mówią uczeni z University of Cambridge.

Fizyczny stres w pracy oznacza problemy poznawcze na starość
Starsze osoby, które zgłaszały wysoki poziom fizycznego stresu w swojej ostatniej pracy, miały mniejszą objętość hipokampu i gorzej wykonywały zadania wymagające zaangażowania pamięci.

Praca z domu sprzyja samotności
Chociaż prawdą jest, że można odczuwać samotność w tłumie, kontakty z innymi są nam potrzebne, by nie mieć wrażenia odizolowania, które z kolei przekłada się na wyższe ryzyko depresji i innych chorób.

Wypalenie zawodowe niszczy serce
Problemy w pracy mają odzwierciedlenie w stanie naszego zdrowia. Jak się okazuje, tzw. wypalenie zawodowe może mieć szkodliwy wpływ na serce.

Typ pracy ma wpływ na zdrowie serca kobiet
Rodzaj wykonywanej pracy nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Z badań wynika - co może wydawać się paradoksalne -, że wyższe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych dotyczy m. in. pracowników służby zdrowia.

Brak równowagi między pracą i domem zagraża zdrowiu serca
W nowym badaniu sprawdzono, jaki wpływ ma na stan zdrowia niemożność pogodzenia obowiązków zawodowych i domowych. Okazuje się, że skutkuje to stresem, a później zagrożeniem dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Krótszy czas pracy to większe poczucie szczęścia
Praca nie jest nam najbardziej potrzebna do szczęścia, a właściwie, na pewno sprzyja mu krótszy czas poświęcany na obowiązki zawodowe, wynika z nowych badań.


