Strona główna Praca Wiadomości

Wzrosły preferencyjne składki na ZUS dla mikrofirm

© bzyxx - Fotolia.comOsiem procent więcej niż w 2016 r. zapłacą poczatkujący przedsiębiorcy, którzy opłacają składki na ubezpieczenie społeczne na preferencyjnych zasadach, tzn. od kwoty nie mniejszej niż 30 procent minimalnego wynagrodzenia. Od nowego roku kwota minimalnego wynagrodzenia wzrosła bowiem z 1860 do 2000 zł.

więcej »

Jaki będzie rynek pracy w 2017 roku?

© Bits and Splits - Fotolia.comUtrzymujące się niskie bezrobocie, problemy ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników – tak widzi rynek pracy w 2017 roku portal rekrutacyjny Praca.pl. Wynagrodzenia jednak mają rosnąć umiarkowanie, a luka na rynku pracy ma być wypełniania przez imigrantów, głównie z Ukrainy.

więcej »

Rok 2016: prawie ćwierć miliona bezrobotnych mniej

© ArTo - Fotolia.comW 2016 roku liczba osób bezrobotnych spadła o 229,7 tys. osób – ministerstwo pracy podsumowało ubiegły rok na rynku pracy. W całym 2016 roku pracodawcy zgłosili do urzędów pracy prawie 1,5 mln wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To najwyższa liczba ofert pracy jakimi dysponowały urzędy pracy od 1993 roku.

więcej »

Nowe zasady wydawania świadectw pracy

© Saklakova - Fotolia.comOd 1 stycznia zmieniają się zasady wydawania świadectw pracy oraz zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie świadectw pracy. Część zmian ma na celu doprecyzowanie przepisów, które dotychczas budziły wątpliwości oraz powodowały w praktyce trudności w wystawianiu pracownikom prawidłowych świadectw pracy.

więcej »

Polacy niewiele wiedzą o ubezpieczeniach społecznych

ZOS, © ESCALA - Fotolia.comPolacy nie znają swoich uprawnień wynikających z systemu ubezpieczeń społecznych, co więcej - mylą ubezpieczenia. Mniej niż 10 proc. z nas ma w tej mierze zadowalający poziom wiedzy. Brak wiedzy powoduje natomiast, że oceniamy system ubezpieczeń społecznych i Zakład Ubezpieczeń Społecznych przez pryzmat emocji. To wynik badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych i Millward Brown.

więcej »

Outsourcing pracowniczy: luka w prawie

CV, © hcast - Fotolia.comOutsourcing pracowniczy jest terminem, który nie występuje w polskim prawie. Kodeks pracy mówi jedynie o przejęciu części lub całości działalności gospodarczej. Ta luka często jest wykorzystywana przez tych, którzy próbują prawo obejść, a ci którzy chcą się zachować zgodnie z prawem, nie wiedzą jak to zrobić. Mimo braku regulacji, na rynku jest wiele ofert wprost mówiących o outsourcingu kadrowym.

więcej »

Jeśli jesteś niedecyzyjny/a w pracy i doświadczasz w niej stresu, czeka cię krótsze życie

Praca, © Picture-Factory - Fotolia.comJeśli nie masz wielkiego wpływu na swoją pracę, tj. nie możesz w niej podejmować decyzji, i jeśli twoje zajęcie jest stresujące, masz wyższe ryzyko wcześniejszej śmierci.

więcej »

Brexit nie odstrasza. Polacy nadal chcą emigrować za pracą

© sea and sun - Fotolia.comBrexit nie odstrasza Polaków. Wielka Brytania to nadal miejsce, do którego planujemy wyjechać do pracy. Kraj wskazało 14% zapytanych. Nieco więcej, bo 17% wybrało Niemcy. Na podium wśród krajów emigracji po raz pierwszy znalazły się Stany Zjednoczone – wynika z raportu „Migracje zarobkowe Polaków V” publikowanego przez Work Service.

więcej »

ZUS: przedsiębiorca też ma prawo do świadczeń za wypadek w czasie pracy

Ypadek, © auremar - Fotolia.comPrzedsiębiorca, który miał wypadek w trakcie wykonywania obowiązków wynikających z prowadzenia firmy i nie może zarabiać ma prawo do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. Często przedsiębiorcy, którzy płacą obowiązkową składkę na ubezpieczenie wypadkowe nawet nie wiedzą, jakie świadczenia przysługują im z tego tytułu. Tymczasem są one bardzo podobne do tych, jakie mają pracownicy, ale żeby je dostać trzeba spełnić określone warunki.

więcej »

Polscy pracownicy coraz mniej lojalni

Zmiana pracy. © sokolovsky - Fotolia.comW ciągu ostatniego półrocza aż 26 proc. pracujących Polaków zmieniło miejsce zatrudnienia – wynika z raportu „Monitor Rynku Pracy”. Pod tym względem w Europie wyprzedza nas jedynie Wielka Brytania. Duża rotacja na rynku pracy oznacza dla firm coraz większe koszty związane z realizacją procesów rekrutacyjnych oraz utrzymaniem kadr.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Hospicja.pl eGospodarka.pl Aktywni 50+ Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X