Strona główna Praca Wiadomości

Pracodawcy tracą miliony przez palaczy

Fot. Syda Productions - Fotolia.comPrzerwa na przysłowiowego „dymka” to dla wielu pracowników nieodłączny element pracy. Jak pokazują dane Kantar Millward Brown dla Work Service, aż 24% Polaków codziennie pali papierosy w miejscu zatrudnienia. To, co jednak dla palaczy jest czymś normalnym dla pracodawców jest ogromnym obciążeniem finansowym. Każdego dnia z powodu przerw na papierosa firmy tracą blisko 31 milionów złotych.

więcej »

Płaca minimalna 2018 w górę o 5%

Fot. babczynski - Fotolia.comMinimalne wynagrodzenie za pracę w 2018 roku wyniesie 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie o 100 złotych więcej niż obecnie. Od stycznia wzrośnie też minimalna stawka godzinowa z 13 do 13,70 zł. Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r.

więcej »

Od lipca 2018 roku elektroniczne zwolnienia lekarskie zamiast papierowych

Fot. Pavel Chernobrivets - Fotolia.comZa niecały rok elektroniczne zwolnienia lekarskie wyprą papierowe druki. Elektroniczne zwolnienia to wygodne rozwiązanie, które usprawnia pracę lekarzy i przedsiębiorców oraz ułatwia życie pracownikom – podkreślają eksperci ZUS. Każdy pracodawca, który ma profil na Platformie Usług Elektronicznych, otrzymuje natychmiast wiadomość o wystawieniu jego pracownikowi e-ZLA i dane dotyczące samego zwolnienia. Przez PUE pracodawca może też wysłać wniosek o kontrolę zwolnienia.

więcej »

Stres w pracy - co robić?

Fot. designer491 - Fotolia.comDługie godziny pracy i presja czasu nie sprzyjają zdrowiu. Stres pogłebia kłopoty z samopoczuciem i codziennym funkcjonowaniem. Na co szczególnie zwrócić uwagę, gdy praca wiąże się z podwyższonym stresem?

więcej »

Polacy niezadowoleni ze swoich zarobków

Fot. ekaterina729 - Fotolia.comBlisko połowa Polaków nie jest zadowolona z otrzymywanego wynagrodzenia – wynika z najnowszego badania serwisu Praca.pl. Tylko co dwunasty pracownik twierdzi, że jego pensja jest adekwatna do wykonywanej pracy.

więcej »

Bezrobocie stoi w miejscu. Ale na niskim poziomie

Fot. APernak - Fotolia.comStopa bezrobocia w sierpniu wyniosła wg szacunków ministerstwa rodziny 7,1%, czyli tyle samo, co miesiąc wcześniej. W porównaniu do ubiegłego roku zmniejszyła się o 1,3 pkt. proc. Najniższa stopa bezrobocia utrzymuje się w województwie wielkopolskim, najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim.

więcej »

Firmy będą podkradać sobie pracowników?

Fot. Kzenon - Fotolia.comPo raz pierwszy w historii 2 na 5 ankietowanych przedsiębiorców deklaruje, że w ciągu najbliższego półrocza zamierza zwiększyć zatrudnienie. W porównaniu do zeszłego kwartału ten odsetek wzrósł o 6 punktów procentowych. Pracowników czekają też podwyżki. 29% firm deklaruje, że zamierzają zwiększyć wynagrodzenie w najbliższym półroczu – pokazała analiza Instytutu Badawczego Randstad. To oznacza, że firmy zaczynają rywalizować o pracownika i nie wykluczone, że będą ich także "podbierać".

więcej »

Coraz więcej Polaków ma umowy o pracę

Fot. whitelook - Fotolia.comW ostatnich dwóch latach liczba umów o pracę na czas nieokreślony wzrosła w Polsce o ponad pół miliona. W pierwszym kwartale tego roku umowy te posiadało ponad 9,5 mln polskich pracowników – wynika z danych GUS. W analogicznym okresie poprzedniego roku było ich ponad 9,1 mln, a w 2015 r. niespełna 9 mln. Z kolei umów o pracę na czas określony w pierwszym kwartale 2017 r. zawarto 3,4 mln, a jeszcze przed rokiem – ponad 100 tys. mniej.

więcej »

Polki coraz częściej aktywne zawodowo

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comSpada liczba kobiet biernych zawodowo. W pierwszym kwartale 2017 r. było ich o 30 tys. mniej niż pod koniec ubiegłego roku. Spadek bierności zawodowej wśród kobiet wystąpił w różnych grupach wiekowych.

więcej »

Prawie 100 milionów "lewego" chorobowego w pierwszym półroczu

Fot. whitelook - Fotolia.comJesteś na zwolnieniu lekarskim? Nie powinna, więc cię zdziwić wizyta kontrolera z ZUS i zaproszenie na badanie do lekarza orzecznika. Kontroler sprawdzi, w jaki sposób wykorzystujesz czas zwolnienia, czyli czy jesteś w domu i leżysz w łóżku, jeśli takie jest zalecenie lekarza. Lekarz orzecznik natomiast skontroluje czy zwolnienie zostało wystawione zasadnie, czyli czy jesteś rzeczywiście chory. Celem kontroli jest sprawdzenie czy ktoś w czasie zwolnienia nie pracuje lub czy nie wykonuje innych zadań, które mogą mu utrudnić powrót do zdrowia oraz czy choroba nie jest „fikcyjna”.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy