Strona główna Praca Wiadomości

Czerwiec 2018: rekordowo niska liczba bezrobotnych

Fot. Alex - Fotolia.comW czerwcu liczba osób bezrobotnych osiągnęła rekordowy poziom poniżej miliona osób, osiągając wartość 969 tys. osób. Stopa bezrobocia rejestrowanego zmniejszyła się w czerwcu do 5,9 proc. z 6,1 proc w maju – wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jeszcze rok temu wynosiła 7 proc.

więcej »

Pokolenie 50+ na rynku pracy, czyli co mówi teoria, a co praktyka

Fot. auremar - Fotolia.comTeorii na temat pokolenia 50+, zwanego także pokoleniem Silver, jest całe mnóstwo, ale jak to z teoriami bywa – część z nich odbiega od rzeczywistości, opierając się głównie na stereotypach.

więcej »

Perfekcjonizm męczy i prowadzi do wypalenia

Fot. thodonal - Fotolia.comNie warto wkładać sto procent serca w każde zadanie do wykonania, perfekcjonizm nie popłaca - prowadzi do wypalenia zawodowego.

więcej »

E-zwolnienia lekarskie obowiązkowe od 1 grudnia

Fot. makistock - Fotolia.comPo uchwaleniu w ubiegły czwartek przez Sejm ustawy wydłużającej okres dwutorowego wystawiania zwolnień lekarskich, przyjął ją Senat. Uchwalona przez parlament ustawa trafi teraz do podpisu Prezydenta. W efekcie e-zwolnienia jako jedyna forma zaświadczeń o niezdolności do pracy zaczną obowiązywać od 1 grudnia.

więcej »

Wymagająca praca fizyczna skraca życie. Ale tylko mężczyznom

Fot. irinashamanaeva - Fotolia.comEksperci w zakresie zdrowia apelują o zwiększenie poziomu aktywności fizycznej, ponieważ współczesny styl życia cechuje się niedostatkiem ćwiczeń i negatywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz zwiększa ryzyko wielu chorób. Zbyt duży wysiłek jednak również nie jest polecany - z badań wynika, że mecząca fizycznie praca może skrócić życie.

więcej »

Rekordowo niskie bezrobocie w kwietniu

Fot. peshkova - Fotolia.comStopa bezrobocia w kwietniu 2018 roku spadła o 0,3 pkt. proc.,do poziomu 6,3 procent – wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny. Spadek odnotowano we wszystkich województwach.

więcej »

Czy lojalność wobec pracodawcy popłaca?

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comPolscy pracownicy są podzieleni. Zdaniem 48,6 proc. lojalność przekłada się na finansowe i pozafinansowe korzyści. Pozostali nie mają zdania lub uważają, że nowi pracownicy otrzymują podobne warunki.

więcej »

Akta pracownicze: 10 lat archiwizowania zamiast 50

Fot. ox17 - Fotolia.comTylko 10 lat pracodawca będzie musiał trzymać dokumenty nowych pracowników. Wraz z końcem tego roku przestanie obowiązywać przepis wymagający archiwizowania akt aż przez 50 lat. Ta zmiana wymaga od ZUS modyfikacji własnego systemu elektronicznego tak aby można w nim zapisać więcej danych zabezpieczających prawa pracowników do ubezpieczenia społecznego.

więcej »

Polaków do zmiany pracy motywują pieniądze

Fot. jaaff - Fotolia.comPolacy wciąż nie są zadowoleni z wysokości zarobków i szukają sposobów na poprawienie sytuacji materialnej. Aż 65 proc. polskich pracowników przyznaje, że główną motywacją do zmiany pracy są właśnie pieniądze – wynika z badania Pensjometr.pl od Monster Polska.

więcej »

ZUS kontroluje L4. W 2017 cofnął chorobowe na 200 milionów

Fot. Adam Wasilewski - Fotolia.comPonad 200 mln zł wstrzymanych bądź cofniętych świadczeń chorobowych – to efekt kontroli zwolnień, którą w całej Polsce Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w ubiegłym roku. W całym 2017 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził blisko 500 tys. kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X