Strona główna Praca Wiadomości

Płaca minimalna 2019: polscy przedsiębiorcy nie czekają na wyższą płacę minimalną. Płacą lepiej

Fot. whitelook - Fotolia.comWzrost płacy minimalnej o 120 zł.? Sektor prywatny systematycznie podnosi płace nie oglądając się na nowe rozporządzenia. Polscy przedsiębiorcy płacą wyższe wynagrodzenia niż reszta podmiotów gospodarczych. Tak wynika z najnowszego raportu „Przedsiębiorca odczarowany” Polskiej Rady Biznesu.

więcej »

Naruszenia praw pracowniczych: kary są tak niskie, że firmy mogą je wkalkulować w koszty

Fot. juergenphilipps - Fotolia.comPolska przyciąga coraz więcej dużych zagranicznych inwestorów. To oczywista korzyść dla gospodarki, ale z drugiej strony, rodzi też pewne wyzwania. Pierwszym jest zaproponowanie takich warunków, które będą atrakcyjne i zachęcą do tworzenia w Polsce stabilnych miejsc pracy. Drugim wyzwaniem jest zapewnienie, aby polscy pracownicy zatrudnieni w zagranicznych firmach, które nierzadko są rynkowymi monopolistami, nie byli zagrożeni wyzyskiem czy łamaniem ich praw. Duże inwestycje zagraniczne są potrzebne, ale nie kosztem polskich pracowników – podkreślają eksperci.

więcej »

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comW pierwszym półroczu tego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakwestionował wypłatę świadczeń chorobowych na kwotę 12,6 mln zł, blisko dwa razy wyższą niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Spadła natomiast znacznie liczba osób, którym Zakład obniżył świadczenie w wyniku utraty tytułu do ubezpieczenia.

więcej »

Praca podczas upałów: obowiązki pracodawców

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comFala upałów daje się we znaki wielu Polakom. O ile znoszenie wysokich temperatur powietrza w domach wydaje się łatwiejsze, o tyle zdecydowanie trudniej o to w pracy. Warto jednak pamiętać, że w tym szczególnym okresie na pracodawcy spoczywają dodatkowe obowiązki.

więcej »

Polacy wierzą, że szybko znajdą nową pracę

Fot. sebra - Fotolia.comRekordowo wysoko oceniamy swoje szanse na znalezienie nowego zatrudnienia. 88 proc. badanych Polaków ma nadzieję znaleźć pracę bez komplikacji. 68 proc. ocenia, że znajdzie co najmniej tak dobre warunki, jak dotychczas – wynika z 32. edycji kwartalnego badania Randstad Monitor Rynku Pracy.

więcej »

Praca na zastępstwo: reguły od A do Z

Fot. auremar - Fotolia.comW sezonie wakacyjnym przybywa ofert pracy na zastępstwo. Poszukiwani są księgowi, pracownicy biurowi, osoby do pracy na recepcji oraz doradcy klienta.

więcej »

Czerwiec 2018: rekordowo niska liczba bezrobotnych

Fot. Alex - Fotolia.comW czerwcu liczba osób bezrobotnych osiągnęła rekordowy poziom poniżej miliona osób, osiągając wartość 969 tys. osób. Stopa bezrobocia rejestrowanego zmniejszyła się w czerwcu do 5,9 proc. z 6,1 proc w maju – wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jeszcze rok temu wynosiła 7 proc.

więcej »

Pokolenie 50+ na rynku pracy, czyli co mówi teoria, a co praktyka

Fot. auremar - Fotolia.comTeorii na temat pokolenia 50+, zwanego także pokoleniem Silver, jest całe mnóstwo, ale jak to z teoriami bywa – część z nich odbiega od rzeczywistości, opierając się głównie na stereotypach.

więcej »

Perfekcjonizm męczy i prowadzi do wypalenia

Fot. thodonal - Fotolia.comNie warto wkładać sto procent serca w każde zadanie do wykonania, perfekcjonizm nie popłaca - prowadzi do wypalenia zawodowego.

więcej »

E-zwolnienia lekarskie obowiązkowe od 1 grudnia

Fot. makistock - Fotolia.comPo uchwaleniu w ubiegły czwartek przez Sejm ustawy wydłużającej okres dwutorowego wystawiania zwolnień lekarskich, przyjął ją Senat. Uchwalona przez parlament ustawa trafi teraz do podpisu Prezydenta. W efekcie e-zwolnienia jako jedyna forma zaświadczeń o niezdolności do pracy zaczną obowiązywać od 1 grudnia.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Oferty pracy