Strona główna Praca Wiadomości

Bezrobocie nadal spada

Fot. naypong - Fotolia.comPod koniec kwietnia 2017 roku stopa bezrobocia wyniosła 7,7 procent, o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i aż o 1,7 procent mniej niż rok temu – podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tak niskiego wskaźniku bezrobocia w kwietniu nie zanotowano od 26 lat. W stosunku do marca natężenie bezrobocia zmniejszyło się we wszystkich województwach. Największy spadek stopy bezrobocia wystąpił w województwie warmińsko-mazurskim.

więcej »

Trudny powrót do pracy po dłuższym weekendzie. 8 szybkich sposobów na stres

© contrastwerkstatt - Fotolia.comNie jest łatwo wrócić do pracy nawet po relatywnie krótkiej przerwie, jaką jest dłuższy weekend. Na myśl o poniedziałku wielu ludzi doświadcza „post vacation blues". Zobacz, jak szybko i skutecznie poradzić sobie ze stresem, banalne czy zabawne zachowania dają realne efekty.

więcej »

Polska: niskie bezrobocie. Jesteśmy w europejskiej czołówce

© Robert Przybysz - Fotolia.comPolska utrzymała wysoką 7. pozycję w zestawieniu 28 krajów Unii Europejskiej pod względem bezrobocia. Jak podaje Eurostat, w marcu tego roku stopa bezrobocia wyniosła w Polsce 5,3 proc., tyle samo co miesiąc wcześniej. W porównaniu do marca ubiegłego roku wskaźnik bezrobocia w Polsce spadł o 1,1 pkt. proc., a wobec stycznia 2017 r. o 0,1 pkt. proc.

więcej »

Wypadek przy pracy - kto za to zapłaci?

Fot. wellphoto - Fotolia.comCo roku, na całym świecie, 28 kwietnia obchodzony jest Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Pomimo tego, że świadomość Polaków dotycząca praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców w zakresie bezpieczeństwa jest coraz większa, nadal odnotowuje się wzrost wypadków przy pracy. W 2016 r. liczba poszkodowanych wyniosła 87 886 osób, czyli o 0,3 proc. więcej niż rok wcześniej – w tym 239 osób zginęło a 464 doznało wypadku z ciężkim obrażeniem ciała. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków? Kto ponosi odpowiedzialność? Kiedy pracownikowi należy się odszkodowanie?

więcej »

Rekordowo niskie bezrobocie. Wynik najlepszy od 26 lat

Fot. Eyematrix - Fotolia.comBezrobocie w marcu wyniosło 8,1 procent, czyli o 0,4 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny. To najniższa wartość od czasu nastania w Polsce gospodarki rynkowej i rozpoczęcia pomiarów bezrobocia.

więcej »

Praca w weekendy. Co i za ile można robić?

Fot. Alex White - Fotolia.comZarobki w Polsce, to ściśle tajna kwestia oficjalnie, pracodawcy niechętnie chwalą się tym ile płacą, ale nieoficjalnie mówią o nich otwarcie. Podobnie pracownicy. Jakie pieniądze pozwala zarobić praca w weekendy? Oto przegląd stawek.

więcej »

Polki zakładają firmy, bo chcą

© Monkey Business - Fotolia.comPolki zakładają własne firmy przede wszystkim z chęci przejścia „na swoje” i rozwoju osobistego, a nie trudnej sytuacji zawodowej, w której się znalazły - wynika z ogłoszonego w środę raportu przygotowanego przez ośrodek badawczy DELab UW na zlecenie Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. W zdecydowanej większości przypadków przedsiębiorczynie znajdują wsparcie wśród swoich najbliższych, zdarza się jednak później, że ich sukcesy wzbudzają zazdrość w rodzinie.

więcej »

Spada liczba kobiet aktywnych zawodowo

© antiksu - Fotolia.comWzrasta bierność zawodowa kobiet. Świadczenia związane z opieką nad dzieckiem w połączeniu z planowaną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych mogą nasilić odpływ kobiet z rynku pracy. Problem mogą odczuć pracodawcy, którzy będą poszukiwali pracowników sezonowych. Bierność zawodowa kobiet to jednak wyzwanie dla całej gospodarki. Osoby, które nie pracują ponad dwa lata, trudno z powrotem zaktywizować.

więcej »

Praca za granicą. Jak przygotować się do wyjazdu?

© Rob Byron - Fotolia.comZarobki – głównie to one przyciągają Polaków do pracy za granicą. W innych krajach europejskich mieszka już 2,1 mln naszych rodaków. A wciąż wiele osób ma plany migracyjne. O czym należy pamiętać, przygotowując się do wyjazdu?

więcej »

Co czwarty pacjent z chorobą przewlekłą nie pracuje. Duże koszty dla rynku pracy

© whitelook - Fotolia.comKoszty pośrednie chorób przewlekłych są liczone w miliardach złotych i kilkukrotnie przewyższają kwoty, które NFZ wydaje bezpośrednio na leczenie pacjentów. System opieki zdrowotnej nie uwzględnia strat dla rynku pracy ani kosztów związanych ze świadczeniami społecznymi wypłacanymi przez ZUS. Dlatego specjaliści podkreślają potrzebę międzyresortowej współpracy i przeorganizowania modelu opieki nad chorymi przewlekle tak, aby umożliwić im powrót do normalnej aktywności zawodowej.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X