Strona główna Praca Wiadomości

Praca w nocy sprzyja nowotworom u kobiet?

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comKobiety, które pracują w nocy, mogą być bardziej narażone na różne rodzaje nowotworów, twierdzą uczeni z Uniwersytetu Syczuańskiego w Chinach.

więcej »

Równy urlop dla każdego, koniec ze śmieciówkami. Będą zmiany w Kodeksie pracy?

Fot. matteozin - Fotolia.comWyrównanie urlopów do 26 dni dla wszystkich pracowników niezależnie od stażu oraz likwidacja umów cywilnoprawnych, które zastąpi całkiem nowa forma zatrudnienia – to najważniejsze założenia proponowanych zmian w Kodeksie pracy. Projekt ma być gotowy w marcu i powiela rozwiązania stosowane w wielu innych krajach Europy. Nowe przepisy mają szansę wejść w życie jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość zwłaszcza dla osób zatrudnionych na śmieciówkach.

więcej »

Grudzień 2017: bezrobocie lekko w górę

Fot. franz massard - Fotolia.comW grudniu 2017 roku stopa bezrobocia wyniosła 6,6 procent – podało ministerstwo pracy. To o 1,6 pkt. proc. mniej niż przed rokiem. W porównaniu z poprzednim miesiącem stopa bezrobocia wzrosła o 0,1 pkt. proc. To najlepszy wynik od 1991 roku.

więcej »

Jakie choroby można złapać w pracy?

Fot. Ilshat - Fotolia.comW pracy nie tylko zarabiamy ale też możemy narazić się na choroby. Jakie? Najczęściej diagnozowanymi chorobami zawodowymi w Polsce są pylice płuc, choroby zakaźne lub pasożytnicze oraz przewlekłe choroby narządów głosu. Najwięcej przypadków chorób zawodowych odnotowano w zeszłym roku w województwach śląskim, mazowieckim i dolnośląskim.

więcej »

2018: podwyżka płacy minimalnej

Fot. barnaba - Fotolia.comOd 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka kolejna podwyżka. Płaca minimalna wyniesie wtedy 2100 złotych. To o 5% i jednocześnie o 100 złotych więcej niż obecnie. Z początkiem roku wzrośnie też minimalna stawka godzinowa z 13 do 13,70 zł dla określonych umów cywilnoprawnych.

więcej »

Wielozadaniowość (multitasking) ogłupia?

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comW ostatnich dekadach uważano, że wielozadaniowość to ważna zaleta pozwalająca na zrobienie więcej w krótszym czasie. Okazuje się jednak, że taki sposób działania na dłuższą metę może zmniejsza objetość materii szarej w mózgu.

więcej »

Przed świętami pracownicy zarobią więcej

Fot. eric - Fotolia.comPracownicy do obsługi sezonu świątecznego poszukiwani są już od wielu tygodni, ale wraz z rozpoczęciem grudnia nadchodzi szczyt zapotrzebowania na pracę tymczasową. Pod koniec roku prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny, co powoduje powstanie tysięcy nowych miejsc pracy. W tym roku wobec rekordowo niskich poziomów bezrobocia i małej dostępności kandydatów wiele firm podniosło stawki wynagrodzeń.

więcej »

Utrzymuje się rekordowo niskie bezrobocie. W listopadzie 2017 bez zmian

Fot. goumbik - Fotolia.comW listopadzie stopa bezrobocia wyniosła 6,6 procent - podaje ministerstwo pracy. To o 1,6 pkt. proc. mniej niż przed rokiem. W porównaniu z poprzednim miesiącem stopa bezrobocia nie uległa zmianie. Tak niskiego bezrobocia nie było od stycznia 1991 roku.

więcej »

Chcesz dostać podwyżkę? Zmień pracę

Fot. olly - Fotolia.comChcesz dostać podwyżkę? Dostaniesz ją ale w kolejnej pracy. Polska nie jest krajem gdzie tradycyjnie otrzymuje się podwyżkę co roku – zauważa Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Potwierdzają to także analizy rynku. Mimo spadku bezrobocia nasze pensje nie rosną aż tak szybko jak powinny.

więcej »

Co nas motywuje do pracy?

Fot. darkbird - Fotolia.comPolacy spędzają w pracy średnio niemal 2 tys. godzin rocznie. To siódmy wynik w rankingu najbardziej zapracowanych narodów. Co motywuje pracowników do takiego zaangażowania? Jak pokazuje badanie Ipsos dla Wonga, wśród czynników pozafinansowych to dobra atmosfera w firmie najmocniej mobilizuje Polaków do pracy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Umierać po ludzku Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy