Strona główna Praca Wiadomości

Trudne sprawy: rozmowa kwalifikacyjna. Nie taki diabeł straszny...

© Picture-Factory - Fotolia.comSpotkanie z rekruterem to jedna z bardziej stresujących sytuacji w życiu. Obawy związane z rozmową z przyszłym pracodawcą może potęgować brak dużego doświadczenia zawodowego lub fakt, że na rynku pracy stawiamy pierwsze kroki. Jak się do niej przygotować, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

więcej »

8 sposobów na sprawniejsze poszukiwanie pracy

© pzAxe - Fotolia.comCzasem bywa tak, że poszukiwanie pracy ciągnie się miesiącami – kilkadziesiąt CV, kilka rozmów, kilka kontaktów i nic. Nie ma co rozpaczać, czas zmienić strategię. Oto kilka podpowiedzi, jak przełamać złą passę.

więcej »

Islandia zamiast Wielkiej Brytanii. Nowy kierunek emigracji Polaków

© adwo - Fotolia.comNajniższa w Europie stopa bezrobocia i ponad 40% firm borykających się z brakami pracowników - to główne czynniki przyciągające zagranicznych pracowników na Islandię. Polacy na tej wyspie, liczącej niewiele ponad 334 tys. mieszkańców, stanowią obecnie największą grupę obcokrajowców. Z danych Work Service Express wynika, że ich liczba może rosnąć. Ofert pracy dla naszych rodaków, szczególnie w sektorze budowalnym w tym kraju nie będzie brakować.

więcej »

Pracownik starszy czy młodszy? Kogo wybrać?

© Minerva Studio - Fotolia.comStary i doświadczony czy nieopierzony ale pełen energii żółtodziób? Doświadczenie oraz wiedza kontra zapał i świeże spojrzenie - co lepsze? Wielu pracodawców zadaje sobie to pytanie, zastanawiając się nad wyborem między pracownikiem z długoletnim stażem a stażystą. Co ważne, przy podejmowaniu decyzji nie należy kierować się wyłącznie oczekiwaniami finansowymi kandydatów, ale przede wszystkim potrzebami i możliwościami firmy.

więcej »

Zmiany w Kodeksie pracy od 1 września. Najpierw umowa potem praca

© RAYBON - Fotolia.comKoniec z "syndromem pierwszej dniówki" zakłada wchodząca w życie 1 września br. nowelizacja Kodeksu pracy. Pracodawca i każdy pracownik będzie zobowiązany posiadać umowę na piśmie albo pisemne potwierdzenie jej warunków - jeszcze przed dopuszczeniem pracownika do pracy.

więcej »

Po urlopie. Jak przetrwać pierwsze dni w pracy

© Nomad_Soul - Fotolia.comPowroty z wakacji bywają trudne. Szczególnie, kiedy robimy to gwałtownie, od razu rzucając się w wir zadań. Radzimy, jak nie popaść w chandrę w pierwszych dniach po urlopie.

więcej »

ZUS pracuje dłużej. W poniedziałki do 18.00

© mark yuill - Fotolia.comPracujemy coraz dłużej i trudno nam załatwić cokolwiek w urzędach, gdy zamykają swoje podwoje o 16.00. Dlatego ZUS już od 1 września zaprasza na swoje sale obsługi aż do godziny 18.00. Póki co, tylko w poniedziałki.

więcej »

Polacy chcą długo pracować. Pod jednym warunkiem

© olly - Fotolia.comDwie trzecie Polaków deklaruje chęć pracy do osiągnięcia wieku emerytalnego, ale aż 49 proc. ocenia, że ze względu na obecny stan zdrowia nie będzie to możliwe – tak wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Infarmy w ramach inicjatywy „Głosuję na zdrowie”.

więcej »

Praca: co robić, kiedy masz za wysokie kwalifikacje?

© JPC-PROD - Fotolia.comCzasem życie zmusza nas do szukania pracy trochę poniżej kwalifikacji. Ale okazuje się, że to wcale nie jest takie proste. Wysyłamy setki CV, które zostają bez odzewu. Coraz mocniej zniżamy loty. A i tak nie przynosi to efektów. Takich sytuacji doświadcza wielu doświadczonych, starszych pracowników. Jak to zmienić?

więcej »

Po czterdziestce warto pracować tylko trzy dni w tygodniu - to najlepsze dla mózgu

© YakobchukOlena - Fotolia.comNie przesiaduj zbyt długo w pracy, jeśli jesteś po czterdziestce, to nie sprzyja pracy mózgu. Najlepiej, jeśli w tym wieku możesz poświęcać na obowiązki zawodowe nie więcej niż trzy dni w tygodniu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Kosciol.pl Kobiety.net.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X