Strona główna Praca Wiadomości

Polacy chcą dłużej pracować. Ale nie mają na to zdrowia [FILM]

Opienka zdrowotna, © uzhursky - Fotolia.comCo trzeci Polak ma ochotę pracować dłużej niż do 65. roku życia. Co ciekawe, niemal tyle samo osób chce przejść na emeryturę wcześniej. Skąd wynika ta niezgodność? Z dostępu do opieki zdrowotnej i profilaktyki. Ci, których stać na prywatne leczenie, patrzą spokojnie w przyszłość. Reszta obawia się, że nie da rady być długo aktywna zawodowo.

więcej »

Sprawdź, czy firma płaci za ciebie ZUS

© whitelook - Fotolia.comIdziesz do lekarza i „świecisz się na czerwono”? Szef wypłaca ci nieregularnie pensję? Zastanawiasz się czy w ogóle zgłosił Cię do ubezpieczenia? Czy opłaca za Ciebie składki i od jakiej kwoty? Jeśli chcesz być pewny – łatwo możesz to sprawdzić w ZUS-ie. Zrobisz to także przez Internet nawet nie wychodząc z domu.

więcej »

Zatrudnienie rośnie. Płace nie nadążają

Praca, ©  Andrey Popov - Fotolia.comWe wrześniu przeciętne zatrudnienie w firmach zwiększyło się o 3,2 proc., a więc mocniej niż się spodziewano. Ze wzrostem zatrudnienia nie idzie w parze podobna dynamika wynagrodzeń.

więcej »

Szukasz pracy? Uważaj na wyłudzenia danych osobowych

© mokee81 - Fotolia.comCiekawe obowiązki, atrakcyjne wynagrodzenie, niskie wymagania wobec kandydata – takie ogłoszenia przyciągają wiele osób. Ale mało kto wie, że w ten sposób oszuści starają się zdobyć dane osobowe do celów przestępczych. Swoją niefrasobliwością narażamy się na wiele nieprzyjemnych sytuacji.

więcej »

Portret nauczyciela: wykształcona, zapracowana kobieta

© contrastwerkstatt - Fotolia.comHerbertowski Pan od przyrody, pozytywistyczna Siłaczka, czy też telewizyjny „Belfer”? Literatura i media pełne są obrazów polskich nauczycieli, które stworzone zostały na podstawie wspomnień i wyobrażeń autorów. Jaki jest portret polskiego współczesnego nauczyciela?

więcej »

Co powinno znaleźć się w ogłoszeniu o pracę? Wysokość płacy i nazwa firmy

© georgejmclittle - Fotolia.comDokładny zakres obowiązków i wysokość pensji to najważniejsze informacje, które chcieliby znaleźć w ogłoszeniu o pracę potencjalni kandydaci – wynika z ankiety międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl. Najbardziej zniechęcająco działa na nich brak informacji o tym, kto jest pracodawcą.

więcej »

Cudzoziemcy w Polsce: najczęściej pracują Ukraińcy

© Photographee.eu - Fotolia.comUkraina, Białoruś i Wietnam to kraje, z których przyjeżdża najwięcej osób, które legalnie podejmują pracę w Polsce lub zakładają swoje firmy. Wśród cudzoziemców zarejestrowanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych ponad połowa to obywatele Ukrainy. Z punktu widzenia naszego systemu emerytalnego im więcej jest ubezpieczonych, płacących składki w Polsce, tym lepiej dla kondycji tego systemu.

więcej »

Bezrobocie ciągle spada

© Laurie Rossin - Fotolia.comWrzesień to kolejny miesiąc, w którym mamy do czynienia ze spadkiem stopy bezrobocia. Według szacunków ministertwa pracy wyniosła ona 8,4%, czyli o 0,1 pkt. proc. mniej niż w sierpniu.

więcej »

NIK o outsourcingu pracowniczym: bierność państwa wobec naruszeń prawa

© Picture-Factory - Fotolia.comDziałania państwa związane z nieprawidłowościami w obszarze tzw. outsourcingu pracowniczego są spóźnione i nieskuteczne – wynika z kontroli przeprowadzonej przez NIK. Nawet pomimo wczesnych sygnałów organy państwa nie były przygotowane aby skutecznie zapobiec lub odpowiednio wcześnie przerwać łańcuch nieprawidłowości, np. proceder niepłacenia składek ubezpieczeniowych a w konsekwencji nierespektowania praw pracowniczych. Najwyższa Izba Kontroli zwraca uwagę, że brak mechanizmów pozwalających na szybką i skuteczną reakcję organów państwa w przypadkach wykorzystywania outsourcingu dla celów omijania prawa może powodować uprzedmiotowienie pracownika.

więcej »

Praca na kilka etatów. Jak to pogodzić?

© chaivit - Fotolia.com7 proc. z 15,6 mln aktywnych zawodowo Polaków pracuje na kilka etatów - wynika z danych Eurostatu. Więcej wieloetatowców niż u nas jest w Szwecji, Holandii, Norwegii i Danii. W drugiej pracy spędzamy nawet 15 godzin tygodniowo. 
Coraz częściej też, by dorobić lub zyskać nowe doświadczenia, zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin, głównie młodzi Polacy, znajdują dodatkowe zlecenia. Druga praca to oddech dla domowego budżetu. Ale trzeba uważać, by nie zaniedbać swoich obowiązków. Jak to zrobić?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X