Strona główna Praca Wiadomości

Rekordowo niskie bezrobocie. Wynik najlepszy od 26 lat

Fot. Eyematrix - Fotolia.comBezrobocie w marcu wyniosło 8,1 procent, czyli o 0,4 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny. To najniższa wartość od czasu nastania w Polsce gospodarki rynkowej i rozpoczęcia pomiarów bezrobocia.

więcej »

Praca w weekendy. Co i za ile można robić?

Fot. Alex White - Fotolia.comZarobki w Polsce, to ściśle tajna kwestia oficjalnie, pracodawcy niechętnie chwalą się tym ile płacą, ale nieoficjalnie mówią o nich otwarcie. Podobnie pracownicy. Jakie pieniądze pozwala zarobić praca w weekendy? Oto przegląd stawek.

więcej »

Polki zakładają firmy, bo chcą

© Monkey Business - Fotolia.comPolki zakładają własne firmy przede wszystkim z chęci przejścia „na swoje” i rozwoju osobistego, a nie trudnej sytuacji zawodowej, w której się znalazły - wynika z ogłoszonego w środę raportu przygotowanego przez ośrodek badawczy DELab UW na zlecenie Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. W zdecydowanej większości przypadków przedsiębiorczynie znajdują wsparcie wśród swoich najbliższych, zdarza się jednak później, że ich sukcesy wzbudzają zazdrość w rodzinie.

więcej »

Spada liczba kobiet aktywnych zawodowo

© antiksu - Fotolia.comWzrasta bierność zawodowa kobiet. Świadczenia związane z opieką nad dzieckiem w połączeniu z planowaną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych mogą nasilić odpływ kobiet z rynku pracy. Problem mogą odczuć pracodawcy, którzy będą poszukiwali pracowników sezonowych. Bierność zawodowa kobiet to jednak wyzwanie dla całej gospodarki. Osoby, które nie pracują ponad dwa lata, trudno z powrotem zaktywizować.

więcej »

Praca za granicą. Jak przygotować się do wyjazdu?

© Rob Byron - Fotolia.comZarobki – głównie to one przyciągają Polaków do pracy za granicą. W innych krajach europejskich mieszka już 2,1 mln naszych rodaków. A wciąż wiele osób ma plany migracyjne. O czym należy pamiętać, przygotowując się do wyjazdu?

więcej »

Co czwarty pacjent z chorobą przewlekłą nie pracuje. Duże koszty dla rynku pracy

© whitelook - Fotolia.comKoszty pośrednie chorób przewlekłych są liczone w miliardach złotych i kilkukrotnie przewyższają kwoty, które NFZ wydaje bezpośrednio na leczenie pacjentów. System opieki zdrowotnej nie uwzględnia strat dla rynku pracy ani kosztów związanych ze świadczeniami społecznymi wypłacanymi przez ZUS. Dlatego specjaliści podkreślają potrzebę międzyresortowej współpracy i przeorganizowania modelu opieki nad chorymi przewlekle tak, aby umożliwić im powrót do normalnej aktywności zawodowej.

więcej »

ZUS: napiszemy wszystko prosto i zrozumiale

© thinglass - Fotolia.comPrzeczytanie urzędowego pisma to niejednokrotnie droga przez mękę. Skomplikowany, najeżony niezrozumiałymi terminami język i wyniosły ton sprawiają, że wielu z nas informacji zawartych w piśmie po prostu nie rozumie. Niezrozumienie prowadzi do konfliktów i niepotrzebnego stresu u adresata pisma. Aby temu zapobiec Zakład Ubezpieczeń Społecznych upraszcza język oficjalnych pism kierowanych do swoich klientów. Mniej stron i rubryk będą miały także „zusowskie” formularze.

więcej »

Nie tylko zarobki. Dlaczego zmieniamy pracę?

© thbangkok - Fotolia.comDlaczego szukamy innej pracy? Najczęściej z powodu wyższych zarobków, ale nie tylko. Dość często zmiana pracodawcy wynika z braku możliwości rozwoju zawodowego czy awansu. Do poszukiwania nowego zajęcia skłania też nas nuda i rutyna, a także zła atmosfera w pracy.

więcej »

ZUS kontroluje L-4. W 2016 cofnięte chorobowe na ponad 200 milionów

© gaika1967 - Fotolia.comKontrolerzy ZUS w 2016 roku przeprowadzili 569,5 tys. kontroli osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. W konsekwencji wydanych zostało 22,2 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych na kwotę prawie 16,3 mln zł. Łącznie kwota obniżonych i cofniętych świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa w całym 2016 roku wyniosła 203,8 mln zł. W 2015 roku było to o 8 mln zł mniej.

więcej »

"Praca przez Internet. Wysokie zarobki" - uwaga na oszustów

© alphaspirit - Fotolia.com58 proc. Polaków szuka pracy przez Internet – część z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak łatwy sposób może stać się ofiarą oszustów, którzy organizują fałszywe rekrutacje. Oto niektóre stosowane przez nich metody.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Aktywni 50+ Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X