Strona główna Praca Wiadomości

Ponad 80 procent Polaków pracuje po godzinach

Fot. bernardbodo - Fotolia.comOsoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby regularnie – wynika z badania przeprowadzonego przez Payback. Ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

więcej »

Płaca minimalna w 2018 roku: rząd proponuje 2080 złotych

Fot. detailfoto - Fotolia.comNa dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. Przy proponowanej wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę na poziomie 2080 zł, kwota minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. powinna wynosić 13,50 zł.

więcej »

W 2017 roku znacznie spadnie liczba pielęgniarek

Fot. Alexander Raths - Fotolia.comTo, że polska służba zdrowia i zakłady opieki skarżą się na niewystarczającą liczbę pielęgniarek nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Młode pokolenia pielęgniarek często wyjeżdżają za granicę, w poszukiwaniu lepszych warunków pracy. W szpitalach zostaje co prawda wykwalifikowany i doświadczony personel, ale jest go zbyt mało, by zabezpieczyć potrzeby wszystkich pacjentów. W 2017 r roku liczba pielęgniarek jeszcze spadnie.

więcej »

Kandydaci do pracy czują się ignorowani

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comAż 8 na 10 ubiegających się o pracę ma wrażenie, że nikt nie przejrzał wysłanej przez nich aplikacji, a tylko co piąty otrzymał informację o przyczynach niezatrudnienia. Tak wynika z badania „Candidate Experience 2017” zrealizowanego przez eRecruiter i Koalicję na rzecz Przyjaznej Rekrutacji. Eksperci zwracają uwagę, że pracodawcy nie budują relacji z niezatrudnionymi kandydatami. Najczęściej zachowują ich CV w bazie (78%) oraz zapraszają do śledzenia zakładki „Kariera” (54%).

więcej »

Polska: niskie bezrobocie na unijnym tle

Fot. naypong - Fotolia.comPolska awansowała na 6. miejsce w zestawieniu 28 krajów Unii Europejskiej pod względem bezrobocia. Jak podaje Eurostat, w kwietniu tego roku stopa bezrobocia wyniosła w Polsce 4,8 proc., spadając o 0,5 proc. w porównaniu do marca. W całej Unii Europejskiej stopa bezrobocia w kwietniu 2017 wyniosła 7,8 proc, zaś w strefie euro – 9,3 proc. W porównaniu do marca spadła o 0,1 proc. To najlepszy wynik od marca 2009 r.

więcej »

Praca tymczasowa: ważne zmiany w prawie

Fot. industrieblick - Fotolia.comOd 1 czerwca 2017 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw. Zmiany dotyczą zarówno praw pracowników tymczasowych, jak i funkcjonowania agencji zatrudnienia.

więcej »

Praca w chorobie przewlekłej

Fot. Gino Santa Maria - Fotolia.comW Europie z roku na rok rośnie liczba chorych przewlekle. Żadna gospodarka nie może pozwolić sobie na brak aktywności zawodowej tak dużej grupy osób. Wyzwanie to podjęli Pracodawcy RP oraz środowisko pacjentów – organizatorzy kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” Jej celem jest przeciwdziałanie wykluczaniu chorych przewlekle z życia zawodowego.

więcej »

Płaca minimalna w 2018 roku: wzrost o 5 procent

Fot. nestonik - Fotolia.com2100 złotych – taką kwotę proponuje jako minimalne wynagrodzenie za pracę w 2018 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Byłby to pięcioprocentowy wzrost minimalnego wynagrodzenia. Obecnie płaca minimalnia wynosi 2 tysiące złotych.

więcej »

Polscy pracownicy krótko śpią. Co ich trapi?

Fot. Drobot Dean - Fotolia.comAż 34 proc. Polaków martwi się zbyt dużą ilością obowiązków w pracy, a 26 proc. stresuje się brakiem pieniędzy. Takie problemy ma zaledwie odpowiednio: 9 i 2 proc. Finów. Jeszcze inne kłopoty mają Czesi, Słoweńcy i Litwini – wynika z badania „Stres w miejscu pracy”, przeprowadzonego na zlecenie międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl przez Paylab.com.

więcej »

7 przyczyn, dla których nie lubisz swojej pracy

© adrian_ilie825 - Fotolia.comWiemy, dlaczego nie lubisz swojej pracy. I nie, nie chodzi o to, że po prostu nie lubisz pracować. Owszem, zdarzają się i takie postawy, ale w większości przypadków przyczyny niechęci do zajęcia, które daje pieniądze, leżą gdzie indziej. Jeśli poznasz rzeczywisty powód takiego status quo, łatwiej Ci będzie powalczyć o zmianę tej sytuacji.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X