Strona główna Praca Wiadomości

Stres w pracy - tak groźny dla zdrowia, jak bierne palenie

© thodonal - Fotolia.comStres w miejscu pracy może być tak ryzykowny dla zdrowia jak bierne palenie, wynika z przeglądu badań naukowców z Harvard Business School i Stanford University.

więcej »

Szef marzeń Polaków

Fot. denissimonov - Fotolia.comJaki powinien być wymarzony pracodawca? Okazuje się, że oprócz profesjonalisty marzy nam się po prostu… fajny człowiek.

więcej »

Tylko co ósmy z nas urlop zawsze wykorzystuje zgodnie z planem

Fot. alphaspirit - Fotolia.comZaledwie 12% ankietowanych przyznaje, że urlop zawsze wykorzystuje zgodnie z planem. 5% respondentów przyznało, że nie udało im się to nigdy. Pocieszający natomiast jest fakt, że aż 7 na 10 respondentów deklaruje, że najczęściej udaje im się zrealizować plan urlopowy zgodnie z założeniem – wynika z ankiety portalu Praca.pl.

więcej »

Stres w pracy kosztuje blisko 10 mld zł

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comNiemal 1/3 ankietowanych pracowników nie pamięta, co robiła poprzedniego dnia w pracy. Ponad połowa pracowników polskich firm myśli o pracy, kiedy jest w domu, a aż 42,2% zdaje sobie sprawę, że ich obecny sposób działania zawodowego wpływa negatywnie na ich zdrowie. Wszechobecna multizadaniowość sprawia, że tracimy na nieefektywną pracę w konsekwencji blisko 1/3 dnia, a firmy częściej płacą swoim pracownikom nie za efektywnie wykonaną pracę, ale za bycie w stanie ciągłego rozproszenia – pokazały wyniki raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach” opublikowanego przez firmę Human Power.

więcej »

W Polsce nadal kobieta nie może być lepszym szefem

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comTylko 16% Polaków uważa, że to kobiety są lepszymi szefami niż mężczyźni. Wśród mężczyzn jeszcze mniej badanych wskazuje na kobietę jako dobrego przełożonego, bo tylko 12%. Co czwarty respondent mówi, że woli mieć szefa mężczyznę, a nie kobietę – wynika z raportu „Czy Polak ufa swojemu pracodawcy?”.

więcej »

Jak budować dobre relacje w pracy

Fot. Monkey Business - Fotolia.comŁatwiej odnieść sukces w przyjaznym środowisku, w którym czujesz się swobodnie i możesz liczyć na życzliwość współpracowników. Zanim powiesz, że w Twoim przypadku jest to trudne, bo szef, (koledzy z zespołu, współpracownicy z innego działu, pani z recepcji - niepotrzebne skreślić) ciągle psują Ci nastrój, zastanów się, co Ty możesz z tym zrobić. Oto kilka wskazówek, które mogą sprawić, że współpracownicy Cię pokochają.

więcej »

Ponad 80 procent Polaków pracuje po godzinach

Fot. bernardbodo - Fotolia.comOsoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby regularnie – wynika z badania przeprowadzonego przez Payback. Ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

więcej »

Płaca minimalna w 2018 roku: rząd proponuje 2080 złotych

Fot. detailfoto - Fotolia.comNa dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. Przy proponowanej wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę na poziomie 2080 zł, kwota minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. powinna wynosić 13,50 zł.

więcej »

W 2017 roku znacznie spadnie liczba pielęgniarek

Fot. Alexander Raths - Fotolia.comTo, że polska służba zdrowia i zakłady opieki skarżą się na niewystarczającą liczbę pielęgniarek nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Młode pokolenia pielęgniarek często wyjeżdżają za granicę, w poszukiwaniu lepszych warunków pracy. W szpitalach zostaje co prawda wykwalifikowany i doświadczony personel, ale jest go zbyt mało, by zabezpieczyć potrzeby wszystkich pacjentów. W 2017 r roku liczba pielęgniarek jeszcze spadnie.

więcej »

Kandydaci do pracy czują się ignorowani

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comAż 8 na 10 ubiegających się o pracę ma wrażenie, że nikt nie przejrzał wysłanej przez nich aplikacji, a tylko co piąty otrzymał informację o przyczynach niezatrudnienia. Tak wynika z badania „Candidate Experience 2017” zrealizowanego przez eRecruiter i Koalicję na rzecz Przyjaznej Rekrutacji. Eksperci zwracają uwagę, że pracodawcy nie budują relacji z niezatrudnionymi kandydatami. Najczęściej zachowują ich CV w bazie (78%) oraz zapraszają do śledzenia zakładki „Kariera” (54%).

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy