Strona główna Praca Wiadomości

Firmom rodzinnym ufamy bardziej niż księdzu

Fot. katy_89 - Fotolia.comPrzedsiębiorca rodzinny jest profesją, która cieszy się największym zaufaniem Polaków – taką odpowiedź wskazała ponad połowa uczestników badania „Polacy o Firmach Rodzinnych. Firmy zbudowane na zaufaniu”. Na kolejnych miejscach znaleźli się sprzedawcy w sklepie (39,4%) oraz dziennikarze radiowi (29,7%). Niżej plasują się przedstawiciele profesji, które uchodzą zwykle za zawody zaufania publicznego: księdzu ufa 25% z nas, urzędnikowi – 22%. W firmach rodzinnych nie tylko chcemy robić zakupy ale też coraz częściej pracować.

więcej »

Wrzesień 2017: bezrobocie poniżej 7 procent

Fot. SolisImages - Fotolia.comStopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,9%, o 1,4 pkt. proc. mniej niż przed rokiem i o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc temu – podał resort pracy. Tak niskiego wskaźnika bezrobocia nie odnotowano od 1991 roku. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku znacząco spadła liczba bezrobotnych.

więcej »

Uskrzydlony pracownik, czyli jaki?

Fot. Kurhan - Fotolia.comUskrzydleni pracownicy to pracownicy zadowoleni i produktywni. Są zaangażowani w kreowanie przyszłości firmy. Cechuje ich pozytywne rozgorączkowanie i praca na wysokim obrotach. Pomimo szybkiego tempa pracy wiedzą jednak, jak uniknąć wypalenia zawodowego. Dlaczego są ogromną wartością dla firmy? Jak wspierać pracowników w osiąganiu stanu „uskrzydlenia”?

więcej »

Duży ruch na kolejach

Fot. jes2uphoto - Fotolia.comW ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2017 roku, z usług kolei skorzystało 203,5 mln pasażerów, o ponad 8 mln więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku.

więcej »

Jawność zarobków według pracodawców i pracowników

Fot. Pio Si - Fotolia.comW Polsce kwestia zarobków jest wciąż tematem tabu. Z jednej strony firmy chętnie dowiedziałaby się, ile płaci konkurencja. Z drugiej strzegą informacji o siatkach płac we własnej firmie. Podobnie jest wśród pracowników. Sami chętnie dowiedzieliby się, ile co miesiąc wpływa na konto sąsiada, ale o swojej płacy mówią mniej ochoczo.

więcej »

Bezrobocie nadal spada

Fot. Eyematrix - Fotolia.comStopa bezrobocia rejestrowanego na koniec sierpnia 2017 r. wyniosła w kraju 7,0 procent – podał Główny Urząd Statystyczny. W stosunku do sierpnia ubiegłego roku odnotowano spadek stopy bezrobocia o 1,4 punktów procentowych.

więcej »

Pracodawcy tracą miliony przez palaczy

Fot. Syda Productions - Fotolia.comPrzerwa na przysłowiowego „dymka” to dla wielu pracowników nieodłączny element pracy. Jak pokazują dane Kantar Millward Brown dla Work Service, aż 24% Polaków codziennie pali papierosy w miejscu zatrudnienia. To, co jednak dla palaczy jest czymś normalnym dla pracodawców jest ogromnym obciążeniem finansowym. Każdego dnia z powodu przerw na papierosa firmy tracą blisko 31 milionów złotych.

więcej »

Płaca minimalna 2018 w górę o 5%

Fot. babczynski - Fotolia.comMinimalne wynagrodzenie za pracę w 2018 roku wyniesie 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie o 100 złotych więcej niż obecnie. Od stycznia wzrośnie też minimalna stawka godzinowa z 13 do 13,70 zł. Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r.

więcej »

Od lipca 2018 roku elektroniczne zwolnienia lekarskie zamiast papierowych

Fot. Pavel Chernobrivets - Fotolia.comZa niecały rok elektroniczne zwolnienia lekarskie wyprą papierowe druki. Elektroniczne zwolnienia to wygodne rozwiązanie, które usprawnia pracę lekarzy i przedsiębiorców oraz ułatwia życie pracownikom – podkreślają eksperci ZUS. Każdy pracodawca, który ma profil na Platformie Usług Elektronicznych, otrzymuje natychmiast wiadomość o wystawieniu jego pracownikowi e-ZLA i dane dotyczące samego zwolnienia. Przez PUE pracodawca może też wysłać wniosek o kontrolę zwolnienia.

więcej »

Stres w pracy - co robić?

Fot. designer491 - Fotolia.comDługie godziny pracy i presja czasu nie sprzyjają zdrowiu. Stres pogłebia kłopoty z samopoczuciem i codziennym funkcjonowaniem. Na co szczególnie zwrócić uwagę, gdy praca wiąże się z podwyższonym stresem?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X