Strona główna Praca Wiadomości

Efekty pracy ponad normę: zmęczenie, spadek wydajności

Fot. Michal Ludwiczak - Fotolia.comPołowa pracowników pracuje dłużej niż 8 godzin dziennie, a 1/3 często zabiera pracę do domu. Czy ma to wpływ na ich efektywność?

więcej »

Emeryci dorobią więcej. Wzrosły progi

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comNie każdy ma ten komfort, że na emeryturze dostaje na swoje konto tyle, że już pracować nie musi. Wielu emerytów i rencistów, pomimo tego, że pobiera świadczenie z ZUS, nadal pracuje, aby poprawić swoją stopę życiową. Dla niektórych praca to sposób na utrzymanie życiowej i zawodowej aktywności, ale dla większości emerytów to po prostu konieczność żeby mogli związać koniec z końcem.

więcej »

Bezrobocie nadal spada

Fot. naypong - Fotolia.comPod koniec kwietnia 2017 roku stopa bezrobocia wyniosła 7,7 procent, o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i aż o 1,7 procent mniej niż rok temu – podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tak niskiego wskaźniku bezrobocia w kwietniu nie zanotowano od 26 lat. W stosunku do marca natężenie bezrobocia zmniejszyło się we wszystkich województwach. Największy spadek stopy bezrobocia wystąpił w województwie warmińsko-mazurskim.

więcej »

Trudny powrót do pracy po dłuższym weekendzie. 8 szybkich sposobów na stres

© contrastwerkstatt - Fotolia.comNie jest łatwo wrócić do pracy nawet po relatywnie krótkiej przerwie, jaką jest dłuższy weekend. Na myśl o poniedziałku wielu ludzi doświadcza „post vacation blues". Zobacz, jak szybko i skutecznie poradzić sobie ze stresem, banalne czy zabawne zachowania dają realne efekty.

więcej »

Polska: niskie bezrobocie. Jesteśmy w europejskiej czołówce

© Robert Przybysz - Fotolia.comPolska utrzymała wysoką 7. pozycję w zestawieniu 28 krajów Unii Europejskiej pod względem bezrobocia. Jak podaje Eurostat, w marcu tego roku stopa bezrobocia wyniosła w Polsce 5,3 proc., tyle samo co miesiąc wcześniej. W porównaniu do marca ubiegłego roku wskaźnik bezrobocia w Polsce spadł o 1,1 pkt. proc., a wobec stycznia 2017 r. o 0,1 pkt. proc.

więcej »

Wypadek przy pracy - kto za to zapłaci?

Fot. wellphoto - Fotolia.comCo roku, na całym świecie, 28 kwietnia obchodzony jest Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Pomimo tego, że świadomość Polaków dotycząca praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców w zakresie bezpieczeństwa jest coraz większa, nadal odnotowuje się wzrost wypadków przy pracy. W 2016 r. liczba poszkodowanych wyniosła 87 886 osób, czyli o 0,3 proc. więcej niż rok wcześniej – w tym 239 osób zginęło a 464 doznało wypadku z ciężkim obrażeniem ciała. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków? Kto ponosi odpowiedzialność? Kiedy pracownikowi należy się odszkodowanie?

więcej »

Rekordowo niskie bezrobocie. Wynik najlepszy od 26 lat

Fot. Eyematrix - Fotolia.comBezrobocie w marcu wyniosło 8,1 procent, czyli o 0,4 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny. To najniższa wartość od czasu nastania w Polsce gospodarki rynkowej i rozpoczęcia pomiarów bezrobocia.

więcej »

Praca w weekendy. Co i za ile można robić?

Fot. Alex White - Fotolia.comZarobki w Polsce, to ściśle tajna kwestia oficjalnie, pracodawcy niechętnie chwalą się tym ile płacą, ale nieoficjalnie mówią o nich otwarcie. Podobnie pracownicy. Jakie pieniądze pozwala zarobić praca w weekendy? Oto przegląd stawek.

więcej »

Polki zakładają firmy, bo chcą

© Monkey Business - Fotolia.comPolki zakładają własne firmy przede wszystkim z chęci przejścia „na swoje” i rozwoju osobistego, a nie trudnej sytuacji zawodowej, w której się znalazły - wynika z ogłoszonego w środę raportu przygotowanego przez ośrodek badawczy DELab UW na zlecenie Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. W zdecydowanej większości przypadków przedsiębiorczynie znajdują wsparcie wśród swoich najbliższych, zdarza się jednak później, że ich sukcesy wzbudzają zazdrość w rodzinie.

więcej »

Spada liczba kobiet aktywnych zawodowo

© antiksu - Fotolia.comWzrasta bierność zawodowa kobiet. Świadczenia związane z opieką nad dzieckiem w połączeniu z planowaną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych mogą nasilić odpływ kobiet z rynku pracy. Problem mogą odczuć pracodawcy, którzy będą poszukiwali pracowników sezonowych. Bierność zawodowa kobiet to jednak wyzwanie dla całej gospodarki. Osoby, które nie pracują ponad dwa lata, trudno z powrotem zaktywizować.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy eGospodarka.pl Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X