Strona główna Praca Wiadomości

Polska: niskie bezrobocie na unijnym tle

Fot. naypong - Fotolia.comPolska awansowała na 6. miejsce w zestawieniu 28 krajów Unii Europejskiej pod względem bezrobocia. Jak podaje Eurostat, w kwietniu tego roku stopa bezrobocia wyniosła w Polsce 4,8 proc., spadając o 0,5 proc. w porównaniu do marca. W całej Unii Europejskiej stopa bezrobocia w kwietniu 2017 wyniosła 7,8 proc, zaś w strefie euro – 9,3 proc. W porównaniu do marca spadła o 0,1 proc. To najlepszy wynik od marca 2009 r.

więcej »

Praca tymczasowa: ważne zmiany w prawie

Fot. industrieblick - Fotolia.comOd 1 czerwca 2017 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw. Zmiany dotyczą zarówno praw pracowników tymczasowych, jak i funkcjonowania agencji zatrudnienia.

więcej »

Praca w chorobie przewlekłej

Fot. Gino Santa Maria - Fotolia.comW Europie z roku na rok rośnie liczba chorych przewlekle. Żadna gospodarka nie może pozwolić sobie na brak aktywności zawodowej tak dużej grupy osób. Wyzwanie to podjęli Pracodawcy RP oraz środowisko pacjentów – organizatorzy kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” Jej celem jest przeciwdziałanie wykluczaniu chorych przewlekle z życia zawodowego.

więcej »

Płaca minimalna w 2018 roku: wzrost o 5 procent

Fot. nestonik - Fotolia.com2100 złotych – taką kwotę proponuje jako minimalne wynagrodzenie za pracę w 2018 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Byłby to pięcioprocentowy wzrost minimalnego wynagrodzenia. Obecnie płaca minimalnia wynosi 2 tysiące złotych.

więcej »

Polscy pracownicy krótko śpią. Co ich trapi?

Fot. Drobot Dean - Fotolia.comAż 34 proc. Polaków martwi się zbyt dużą ilością obowiązków w pracy, a 26 proc. stresuje się brakiem pieniędzy. Takie problemy ma zaledwie odpowiednio: 9 i 2 proc. Finów. Jeszcze inne kłopoty mają Czesi, Słoweńcy i Litwini – wynika z badania „Stres w miejscu pracy”, przeprowadzonego na zlecenie międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl przez Paylab.com.

więcej »

7 przyczyn, dla których nie lubisz swojej pracy

© adrian_ilie825 - Fotolia.comWiemy, dlaczego nie lubisz swojej pracy. I nie, nie chodzi o to, że po prostu nie lubisz pracować. Owszem, zdarzają się i takie postawy, ale w większości przypadków przyczyny niechęci do zajęcia, które daje pieniądze, leżą gdzie indziej. Jeśli poznasz rzeczywisty powód takiego status quo, łatwiej Ci będzie powalczyć o zmianę tej sytuacji.

więcej »

W dobrym śnie tkwi efektywność pracy

Fot. Minerva Studio - Fotolia.comPracownik wyspany to pracownik skuteczniejszy i zdrowszy. Co się jednak dzieje, kiedy śpi krócej niż tego potrzebuje?

więcej »

Kobiety są dyskryminowane na rynku pracy

Fot. Production Perig - Fotolia.comZdaniem niemal 69 proc. ankietowanych, kobiety są dyskryminowane na rynku pracy. Tylko co trzecia ankietowana twierdziła, że w obecnym miejscu pracy stwarza jej się możliwości rozwoju zawodowego. Przeszło 62 proc. twierdzi, że nie czuje się doceniana przez pracodawcę. Aż 76 proc. uważa, że są przeciążone obowiązkami zawodowymi – za część z nich nikt im nie płaci. A 61 proc. uważa, że zarabia mniej niż ich koledzy siedzący przy biurku obok – wynika z badania „Portret kobiety pracującej” portalu InfoPraca.pl.

więcej »

Multitasking to mrzonka - zmniejsza produktywność

© kreus - Fotolia.comMultitasking, czyli wielozadaniowość, została uznana za ważną zaletę i w pracy, i w domu. Okazuje się jednak, że wcale nie pozwala zrobić czy osiągnąć więcej, prowadzi do rozkojarzenia i osłabia produktywnosć.

więcej »

10 oznak, po których poznasz dobre oferty pracy i solidną firmę

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comJak rozpoznać najlepszą ofertę pracy i wartościowego pracodawcę? Wizytówką każdej firmy są jej pracownicy – ci obecni, ale również byli. Warto zwrócić uwagę też na to, jakie warunki zatrudnienia proponuje dany pracodawca. By ustalić kulturę pracy w danej organizacji, można wspomóc się rankingami oraz przejrzeniem mediów społecznościowych.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy