Strona główna Praca Wiadomości

W dobrym śnie tkwi efektywność pracy

Fot. Minerva Studio - Fotolia.comPracownik wyspany to pracownik skuteczniejszy i zdrowszy. Co się jednak dzieje, kiedy śpi krócej niż tego potrzebuje?

więcej »

Kobiety są dyskryminowane na rynku pracy

Fot. Production Perig - Fotolia.comZdaniem niemal 69 proc. ankietowanych, kobiety są dyskryminowane na rynku pracy. Tylko co trzecia ankietowana twierdziła, że w obecnym miejscu pracy stwarza jej się możliwości rozwoju zawodowego. Przeszło 62 proc. twierdzi, że nie czuje się doceniana przez pracodawcę. Aż 76 proc. uważa, że są przeciążone obowiązkami zawodowymi – za część z nich nikt im nie płaci. A 61 proc. uważa, że zarabia mniej niż ich koledzy siedzący przy biurku obok – wynika z badania „Portret kobiety pracującej” portalu InfoPraca.pl.

więcej »

Multitasking to mrzonka - zmniejsza produktywność

© kreus - Fotolia.comMultitasking, czyli wielozadaniowość, została uznana za ważną zaletę i w pracy, i w domu. Okazuje się jednak, że wcale nie pozwala zrobić czy osiągnąć więcej, prowadzi do rozkojarzenia i osłabia produktywnosć.

więcej »

10 oznak, po których poznasz dobre oferty pracy i solidną firmę

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comJak rozpoznać najlepszą ofertę pracy i wartościowego pracodawcę? Wizytówką każdej firmy są jej pracownicy – ci obecni, ale również byli. Warto zwrócić uwagę też na to, jakie warunki zatrudnienia proponuje dany pracodawca. By ustalić kulturę pracy w danej organizacji, można wspomóc się rankingami oraz przejrzeniem mediów społecznościowych.

więcej »

Efekty pracy ponad normę: zmęczenie, spadek wydajności

Fot. Michal Ludwiczak - Fotolia.comPołowa pracowników pracuje dłużej niż 8 godzin dziennie, a 1/3 często zabiera pracę do domu. Czy ma to wpływ na ich efektywność?

więcej »

Emeryci dorobią więcej. Wzrosły progi

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comNie każdy ma ten komfort, że na emeryturze dostaje na swoje konto tyle, że już pracować nie musi. Wielu emerytów i rencistów, pomimo tego, że pobiera świadczenie z ZUS, nadal pracuje, aby poprawić swoją stopę życiową. Dla niektórych praca to sposób na utrzymanie życiowej i zawodowej aktywności, ale dla większości emerytów to po prostu konieczność żeby mogli związać koniec z końcem.

więcej »

Bezrobocie nadal spada

Fot. naypong - Fotolia.comPod koniec kwietnia 2017 roku stopa bezrobocia wyniosła 7,7 procent, o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i aż o 1,7 procent mniej niż rok temu – podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tak niskiego wskaźniku bezrobocia w kwietniu nie zanotowano od 26 lat. W stosunku do marca natężenie bezrobocia zmniejszyło się we wszystkich województwach. Największy spadek stopy bezrobocia wystąpił w województwie warmińsko-mazurskim.

więcej »

Trudny powrót do pracy po dłuższym weekendzie. 8 szybkich sposobów na stres

© contrastwerkstatt - Fotolia.comNie jest łatwo wrócić do pracy nawet po relatywnie krótkiej przerwie, jaką jest dłuższy weekend. Na myśl o poniedziałku wielu ludzi doświadcza „post vacation blues". Zobacz, jak szybko i skutecznie poradzić sobie ze stresem, banalne czy zabawne zachowania dają realne efekty.

więcej »

Polska: niskie bezrobocie. Jesteśmy w europejskiej czołówce

© Robert Przybysz - Fotolia.comPolska utrzymała wysoką 7. pozycję w zestawieniu 28 krajów Unii Europejskiej pod względem bezrobocia. Jak podaje Eurostat, w marcu tego roku stopa bezrobocia wyniosła w Polsce 5,3 proc., tyle samo co miesiąc wcześniej. W porównaniu do marca ubiegłego roku wskaźnik bezrobocia w Polsce spadł o 1,1 pkt. proc., a wobec stycznia 2017 r. o 0,1 pkt. proc.

więcej »

Wypadek przy pracy - kto za to zapłaci?

Fot. wellphoto - Fotolia.comCo roku, na całym świecie, 28 kwietnia obchodzony jest Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Pomimo tego, że świadomość Polaków dotycząca praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców w zakresie bezpieczeństwa jest coraz większa, nadal odnotowuje się wzrost wypadków przy pracy. W 2016 r. liczba poszkodowanych wyniosła 87 886 osób, czyli o 0,3 proc. więcej niż rok wcześniej – w tym 239 osób zginęło a 464 doznało wypadku z ciężkim obrażeniem ciała. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków? Kto ponosi odpowiedzialność? Kiedy pracownikowi należy się odszkodowanie?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Kosciol.pl eGospodarka.pl Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X