Strona główna Praca Wiadomości

Polacy nie chcą zakładać własnych firm

© BillionPhotos.com - Fotolia.comLiczba małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce jest najniższa spośród wszystkich państw członkowskich UE – wynika z raportu „Małe i średnie firmy w Polsce – bariery i rozwój”. Eksperci twierdzą, że powodem takiej sytuacji jest najczęściej wysokie obciążenia podatkowe, biurokracja i niedostępność finansowania. Niski udział MŚP w PKB oznacza jednak duży potencjał rozwojowy. Co zatem musi się zmienić, aby w Polsce powstawało więcej działalności gospodarczych?

więcej »

Zadbaj o zdrowie w pracy

© Kurhan - Fotolia.comNietypowe święto, jakim jest Dzień Pracoholika który przypada na 12 sierpnia, warto wykorzystać na przypomnienie o konieczności zachowania równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Szybkie tempo życia, natłok codziennych obowiązków zawodowych i domowych sprawiają, że nie mamy czasu dla siebie. Ciągłe napięcie i stres, każdego dnia powodują, że zapominamy o tym, co najważniejsze – o zdrowiu. Ono też potrzebuje naszego czasu i uwagi. Spróbuj i postaraj się wykorzystywać w pracy pięć prostych technik relaksacyjnych częściej, niż tylko raz w roku.

więcej »

ZUS kontroluje zwolnienia i odzyskuje miliony

© rogerphoto - Fotolia.comJeśli masz zwolnienie lekarskie może cię odwiedzić kontrola z ZUS-u. Kontroler sprawdzi czy zwolnienie zostało wystawione zasadnie, czyli czy chory jest rzeczywiście chory oraz w jaki sposób wykorzystuje czas zwolnienia, czyli czy chory wykonuje zalecenia lekarza. Jeżeli chory ma leżeć, to powinien leżeć, a nie pracować. Kontrolerzy sprawdzają, więc czy przypadkiem ktoś w czasie zwolnienia nie pracuje lub czy nie wykonuje innych zadań, które mogą mu utrudnić powrót do zdrowia. W wyniku kontroli Zakład Ubezpieczeń Społecznych w pierwszym półroczu tego roku odzyskał aż 102,6 mln zł.

więcej »

ZUS szuka pieniędzy w szpitalach

© adam88xx - Fotolia.comKorzystanie z usług etatowych pracowników w ramach umów zleceń nie oznacza braku konieczności opłacania składek. Skontrolowane przez ZUS szpitale mają zaległości z tego tytułu na ponad 100 mln zł. Zaległe składki muszą zapłacić wraz z odsetkami.

więcej »

Minimalna stawka godzinowa od stycznia 2017

© bzyxx - Fotolia.comOd 1 stycznia 2017 r. dla pracujących na określonych umowach zlecenia oraz umowach o świadczenie usług będzie obowiązywała minimalna stawka godzinowa w wysokości ponad 12 zł. W parlamencie zakończyły się prace nad ustawą wprowadzająca minimalną stawkę godzinową. Sejm przyjął poprawki Senatu. Ustawa została skierowana do podpisu Prezydenta RP.

więcej »

Upały a obowiązki pracodawcy względem pracowników

© Cyril Comtat - Fotolia.comUpały mogą zdezorganizować funkcjonowanie firmy, a na pewno mają wpływ na sposób i jakość pracy zatrudnionych w niej osób. Jak można usprawnić działanie przedsiębiorstwa w lecie, a więc jak zorganizować pracę w trakcie upałów? Przeczytaj i dowiedz się, jakie obowiązki spoczywają wtedy na pracodawcy.

więcej »

Jak się nie dać przygnębieniu po utracie pracy

© veerasak1982 - Fotolia.comNagła utrata dobrej pracy to duża dawka niepewności, która może poważnie zachwiać poczuciem wartości. Nagle zaczynamy postrzegać siebie inaczej i nie potrafimy zawalczyć o nową posadę. Jak sobie z tym radzić?

więcej »

Zmiana pracy. Czy palić za sobą mosty?

© olly - Fotolia.comRzucenie papierami albo gwałtowna kłótnia na odchodne mogą przynieść natychmiastową ulgę. Ale na dłuższą metę to się rzadko opłaca.

więcej »

Polska z rekordowo niskim bezrobociem

© madhourse - Fotolia.comBezrobocie w maju w Unii Europejskiej wyniosło 8,6 proc. - podaje Eurostat. To najniższy poziom od marca 2009 roku. Polska znalazła się w pierwszej 10 krajów z najniższym bezrobociem.

więcej »

Praca: jak dbać o reputację w sieci

© mokee81 - Fotolia.comPortale społecznościowe są świetnym narzędziem tworzenia i budowania społecznych relacji. Ale mogą też popsuć szansę na dobrą pracę. Wszystko zależy od tego, jak dobrze panujemy nad tym, co i komu udostępniamy w sieci.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kosciol.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X