Strona główna Praca Wiadomości

Outsourcing pracowniczy: luka w prawie

CV, © hcast - Fotolia.comOutsourcing pracowniczy jest terminem, który nie występuje w polskim prawie. Kodeks pracy mówi jedynie o przejęciu części lub całości działalności gospodarczej. Ta luka często jest wykorzystywana przez tych, którzy próbują prawo obejść, a ci którzy chcą się zachować zgodnie z prawem, nie wiedzą jak to zrobić. Mimo braku regulacji, na rynku jest wiele ofert wprost mówiących o outsourcingu kadrowym.

więcej »

Jeśli jesteś niedecyzyjny/a w pracy i doświadczasz w niej stresu, czeka cię krótsze życie

Praca, © Picture-Factory - Fotolia.comJeśli nie masz wielkiego wpływu na swoją pracę, tj. nie możesz w niej podejmować decyzji, i jeśli twoje zajęcie jest stresujące, masz wyższe ryzyko wcześniejszej śmierci.

więcej »

Brexit nie odstrasza. Polacy nadal chcą emigrować za pracą

© sea and sun - Fotolia.comBrexit nie odstrasza Polaków. Wielka Brytania to nadal miejsce, do którego planujemy wyjechać do pracy. Kraj wskazało 14% zapytanych. Nieco więcej, bo 17% wybrało Niemcy. Na podium wśród krajów emigracji po raz pierwszy znalazły się Stany Zjednoczone – wynika z raportu „Migracje zarobkowe Polaków V” publikowanego przez Work Service.

więcej »

ZUS: przedsiębiorca też ma prawo do świadczeń za wypadek w czasie pracy

Ypadek, © auremar - Fotolia.comPrzedsiębiorca, który miał wypadek w trakcie wykonywania obowiązków wynikających z prowadzenia firmy i nie może zarabiać ma prawo do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. Często przedsiębiorcy, którzy płacą obowiązkową składkę na ubezpieczenie wypadkowe nawet nie wiedzą, jakie świadczenia przysługują im z tego tytułu. Tymczasem są one bardzo podobne do tych, jakie mają pracownicy, ale żeby je dostać trzeba spełnić określone warunki.

więcej »

Polscy pracownicy coraz mniej lojalni

Zmiana pracy. © sokolovsky - Fotolia.comW ciągu ostatniego półrocza aż 26 proc. pracujących Polaków zmieniło miejsce zatrudnienia – wynika z raportu „Monitor Rynku Pracy”. Pod tym względem w Europie wyprzedza nas jedynie Wielka Brytania. Duża rotacja na rynku pracy oznacza dla firm coraz większe koszty związane z realizacją procesów rekrutacyjnych oraz utrzymaniem kadr.

więcej »

Polacy chcą dłużej pracować. Ale nie mają na to zdrowia [FILM]

Opienka zdrowotna, © uzhursky - Fotolia.comCo trzeci Polak ma ochotę pracować dłużej niż do 65. roku życia. Co ciekawe, niemal tyle samo osób chce przejść na emeryturę wcześniej. Skąd wynika ta niezgodność? Z dostępu do opieki zdrowotnej i profilaktyki. Ci, których stać na prywatne leczenie, patrzą spokojnie w przyszłość. Reszta obawia się, że nie da rady być długo aktywna zawodowo.

więcej »

Sprawdź, czy firma płaci za ciebie ZUS

© whitelook - Fotolia.comIdziesz do lekarza i „świecisz się na czerwono”? Szef wypłaca ci nieregularnie pensję? Zastanawiasz się czy w ogóle zgłosił Cię do ubezpieczenia? Czy opłaca za Ciebie składki i od jakiej kwoty? Jeśli chcesz być pewny – łatwo możesz to sprawdzić w ZUS-ie. Zrobisz to także przez Internet nawet nie wychodząc z domu.

więcej »

Zatrudnienie rośnie. Płace nie nadążają

Praca, ©  Andrey Popov - Fotolia.comWe wrześniu przeciętne zatrudnienie w firmach zwiększyło się o 3,2 proc., a więc mocniej niż się spodziewano. Ze wzrostem zatrudnienia nie idzie w parze podobna dynamika wynagrodzeń.

więcej »

Szukasz pracy? Uważaj na wyłudzenia danych osobowych

© mokee81 - Fotolia.comCiekawe obowiązki, atrakcyjne wynagrodzenie, niskie wymagania wobec kandydata – takie ogłoszenia przyciągają wiele osób. Ale mało kto wie, że w ten sposób oszuści starają się zdobyć dane osobowe do celów przestępczych. Swoją niefrasobliwością narażamy się na wiele nieprzyjemnych sytuacji.

więcej »

Portret nauczyciela: wykształcona, zapracowana kobieta

© contrastwerkstatt - Fotolia.comHerbertowski Pan od przyrody, pozytywistyczna Siłaczka, czy też telewizyjny „Belfer”? Literatura i media pełne są obrazów polskich nauczycieli, które stworzone zostały na podstawie wspomnień i wyobrażeń autorów. Jaki jest portret polskiego współczesnego nauczyciela?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy eGospodarka.pl Pola Nadziei Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X