Strona główna Praca Wiadomości

Polacy nieustająco szukają pracy

© jminso679 - Fotolia.comPolacy na bieżąco śledzą ogłoszenia o pracę – wynika z ankiety międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl. Nawet mając stałą pracę regularnie zaglądamy na serwisy związane z karierą i rekrutacją.

więcej »

8 najczęściej zadawanych pytań rekrutacyjnych

©  Andrey Popov - Fotolia.comPytania o wady i zalety, motywację do pracy w danej firmie czy o powód rezygnacji z obecnego miejsca zatrudnienia stale powtarzają się na rozmowach kwalifikacyjnych. Mimo to, wielu kandydatów wciąż nie wie jak dobrze na nie odpowiadać. W jaki sposób udzielać odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rekrutera pytania?

więcej »

Trudne sprawy: rozmowa kwalifikacyjna. Nie taki diabeł straszny...

© Picture-Factory - Fotolia.comSpotkanie z rekruterem to jedna z bardziej stresujących sytuacji w życiu. Obawy związane z rozmową z przyszłym pracodawcą może potęgować brak dużego doświadczenia zawodowego lub fakt, że na rynku pracy stawiamy pierwsze kroki. Jak się do niej przygotować, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

więcej »

8 sposobów na sprawniejsze poszukiwanie pracy

© pzAxe - Fotolia.comCzasem bywa tak, że poszukiwanie pracy ciągnie się miesiącami – kilkadziesiąt CV, kilka rozmów, kilka kontaktów i nic. Nie ma co rozpaczać, czas zmienić strategię. Oto kilka podpowiedzi, jak przełamać złą passę.

więcej »

Islandia zamiast Wielkiej Brytanii. Nowy kierunek emigracji Polaków

© adwo - Fotolia.comNajniższa w Europie stopa bezrobocia i ponad 40% firm borykających się z brakami pracowników - to główne czynniki przyciągające zagranicznych pracowników na Islandię. Polacy na tej wyspie, liczącej niewiele ponad 334 tys. mieszkańców, stanowią obecnie największą grupę obcokrajowców. Z danych Work Service Express wynika, że ich liczba może rosnąć. Ofert pracy dla naszych rodaków, szczególnie w sektorze budowalnym w tym kraju nie będzie brakować.

więcej »

Pracownik starszy czy młodszy? Kogo wybrać?

© Minerva Studio - Fotolia.comStary i doświadczony czy nieopierzony ale pełen energii żółtodziób? Doświadczenie oraz wiedza kontra zapał i świeże spojrzenie - co lepsze? Wielu pracodawców zadaje sobie to pytanie, zastanawiając się nad wyborem między pracownikiem z długoletnim stażem a stażystą. Co ważne, przy podejmowaniu decyzji nie należy kierować się wyłącznie oczekiwaniami finansowymi kandydatów, ale przede wszystkim potrzebami i możliwościami firmy.

więcej »

Zmiany w Kodeksie pracy od 1 września. Najpierw umowa potem praca

© RAYBON - Fotolia.comKoniec z "syndromem pierwszej dniówki" zakłada wchodząca w życie 1 września br. nowelizacja Kodeksu pracy. Pracodawca i każdy pracownik będzie zobowiązany posiadać umowę na piśmie albo pisemne potwierdzenie jej warunków - jeszcze przed dopuszczeniem pracownika do pracy.

więcej »

Po urlopie. Jak przetrwać pierwsze dni w pracy

© Nomad_Soul - Fotolia.comPowroty z wakacji bywają trudne. Szczególnie, kiedy robimy to gwałtownie, od razu rzucając się w wir zadań. Radzimy, jak nie popaść w chandrę w pierwszych dniach po urlopie.

więcej »

ZUS pracuje dłużej. W poniedziałki do 18.00

© mark yuill - Fotolia.comPracujemy coraz dłużej i trudno nam załatwić cokolwiek w urzędach, gdy zamykają swoje podwoje o 16.00. Dlatego ZUS już od 1 września zaprasza na swoje sale obsługi aż do godziny 18.00. Póki co, tylko w poniedziałki.

więcej »

Polacy chcą długo pracować. Pod jednym warunkiem

© olly - Fotolia.comDwie trzecie Polaków deklaruje chęć pracy do osiągnięcia wieku emerytalnego, ale aż 49 proc. ocenia, że ze względu na obecny stan zdrowia nie będzie to możliwe – tak wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Infarmy w ramach inicjatywy „Głosuję na zdrowie”.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Poradnik-zdrowia.pl EWST.pl Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X