Strona główna Praca Wiadomości

Praca za granicą. Jak przygotować się do wyjazdu?

© Rob Byron - Fotolia.comZarobki – głównie to one przyciągają Polaków do pracy za granicą. W innych krajach europejskich mieszka już 2,1 mln naszych rodaków. A wciąż wiele osób ma plany migracyjne. O czym należy pamiętać, przygotowując się do wyjazdu?

więcej »

Co czwarty pacjent z chorobą przewlekłą nie pracuje. Duże koszty dla rynku pracy

© whitelook - Fotolia.comKoszty pośrednie chorób przewlekłych są liczone w miliardach złotych i kilkukrotnie przewyższają kwoty, które NFZ wydaje bezpośrednio na leczenie pacjentów. System opieki zdrowotnej nie uwzględnia strat dla rynku pracy ani kosztów związanych ze świadczeniami społecznymi wypłacanymi przez ZUS. Dlatego specjaliści podkreślają potrzebę międzyresortowej współpracy i przeorganizowania modelu opieki nad chorymi przewlekle tak, aby umożliwić im powrót do normalnej aktywności zawodowej.

więcej »

ZUS: napiszemy wszystko prosto i zrozumiale

© thinglass - Fotolia.comPrzeczytanie urzędowego pisma to niejednokrotnie droga przez mękę. Skomplikowany, najeżony niezrozumiałymi terminami język i wyniosły ton sprawiają, że wielu z nas informacji zawartych w piśmie po prostu nie rozumie. Niezrozumienie prowadzi do konfliktów i niepotrzebnego stresu u adresata pisma. Aby temu zapobiec Zakład Ubezpieczeń Społecznych upraszcza język oficjalnych pism kierowanych do swoich klientów. Mniej stron i rubryk będą miały także „zusowskie” formularze.

więcej »

Nie tylko zarobki. Dlaczego zmieniamy pracę?

© thbangkok - Fotolia.comDlaczego szukamy innej pracy? Najczęściej z powodu wyższych zarobków, ale nie tylko. Dość często zmiana pracodawcy wynika z braku możliwości rozwoju zawodowego czy awansu. Do poszukiwania nowego zajęcia skłania też nas nuda i rutyna, a także zła atmosfera w pracy.

więcej »

ZUS kontroluje L-4. W 2016 cofnięte chorobowe na ponad 200 milionów

© gaika1967 - Fotolia.comKontrolerzy ZUS w 2016 roku przeprowadzili 569,5 tys. kontroli osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. W konsekwencji wydanych zostało 22,2 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych na kwotę prawie 16,3 mln zł. Łącznie kwota obniżonych i cofniętych świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa w całym 2016 roku wyniosła 203,8 mln zł. W 2015 roku było to o 8 mln zł mniej.

więcej »

"Praca przez Internet. Wysokie zarobki" - uwaga na oszustów

© alphaspirit - Fotolia.com58 proc. Polaków szuka pracy przez Internet – część z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak łatwy sposób może stać się ofiarą oszustów, którzy organizują fałszywe rekrutacje. Oto niektóre stosowane przez nich metody.

więcej »

Kobiety zarabiają o jedną piątą mniej niż mężczyźni. Przez stereotypy

© Greg Brave - Fotolia.comStatystyki pokazują, że luka płacowa w zarobkach kobiet i mężczyzn sięga w Polsce blisko 20 proc. Dysproporcje w wynagrodzeniach są widoczne na wszystkich szczeblach kariery i niezależne od wielkości przedsiębiorstwa. Przyczyniają się do tego wybory odnoście wykształcenia i ścieżki kariery zawodowej, ale również stereotypy i przerwy w pracy spowodowane urlopami macierzyńskimi i życiem rodzinnym – wskazują eksperci.

więcej »

Zmiany dla pracowników tymczasowych

© Saklakova - Fotolia.comPodniesienie standardów pracy tymczasowej, polepszenie warunków zatrudnienia pracowników tymczasowych i bezpieczeństwa prawnego pracodawców użytkowników, korzystających z usług agencji pracy tymczasowej, a także poprawa skuteczności kontroli przeprowadzanych przez Państwową Inspekcję Pracy w tym obszarze – to podstawowe proponowanych przez rząd zmian. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.

więcej »

ZUS przestaje kontrolować „na ślepo”

© contrastwerkstatt - Fotolia.comKontrolerzy ZUS-u pukają do 80 tys. płatników rocznie. Od stycznia ich wizyty są poprzedzone dokładną analizą „historii” klienta a to oznacza mniej przypadkowych kontroli u płatników składek. W pierwszej kolejności inspektorzy pod lupę wezmą tych, u których ryzyko wystąpienia nieprawidłowości jest największe.

więcej »

W pracy chcemy podwyżek i premii

© Filip Olejowski - Fotolia.comPonad połowa, bo 56% Polaków spodziewa się premii, a aż 51% respondentów oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia. Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej – wynika z badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego przez agencję doradztwa personalnego Randstad.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Aktywni 50+ EWST.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X