Strona główna Praca Wiadomości

Rok 2016: prawie ćwierć miliona bezrobotnych mniej

© ArTo - Fotolia.comW 2016 roku liczba osób bezrobotnych spadła o 229,7 tys. osób – ministerstwo pracy podsumowało ubiegły rok na rynku pracy. W całym 2016 roku pracodawcy zgłosili do urzędów pracy prawie 1,5 mln wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To najwyższa liczba ofert pracy jakimi dysponowały urzędy pracy od 1993 roku.

więcej »

Nowe zasady wydawania świadectw pracy

© Saklakova - Fotolia.comOd 1 stycznia zmieniają się zasady wydawania świadectw pracy oraz zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie świadectw pracy. Część zmian ma na celu doprecyzowanie przepisów, które dotychczas budziły wątpliwości oraz powodowały w praktyce trudności w wystawianiu pracownikom prawidłowych świadectw pracy.

więcej »

Polacy niewiele wiedzą o ubezpieczeniach społecznych

ZOS, © ESCALA - Fotolia.comPolacy nie znają swoich uprawnień wynikających z systemu ubezpieczeń społecznych, co więcej - mylą ubezpieczenia. Mniej niż 10 proc. z nas ma w tej mierze zadowalający poziom wiedzy. Brak wiedzy powoduje natomiast, że oceniamy system ubezpieczeń społecznych i Zakład Ubezpieczeń Społecznych przez pryzmat emocji. To wynik badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych i Millward Brown.

więcej »

Outsourcing pracowniczy: luka w prawie

CV, © hcast - Fotolia.comOutsourcing pracowniczy jest terminem, który nie występuje w polskim prawie. Kodeks pracy mówi jedynie o przejęciu części lub całości działalności gospodarczej. Ta luka często jest wykorzystywana przez tych, którzy próbują prawo obejść, a ci którzy chcą się zachować zgodnie z prawem, nie wiedzą jak to zrobić. Mimo braku regulacji, na rynku jest wiele ofert wprost mówiących o outsourcingu kadrowym.

więcej »

Jeśli jesteś niedecyzyjny/a w pracy i doświadczasz w niej stresu, czeka cię krótsze życie

Praca, © Picture-Factory - Fotolia.comJeśli nie masz wielkiego wpływu na swoją pracę, tj. nie możesz w niej podejmować decyzji, i jeśli twoje zajęcie jest stresujące, masz wyższe ryzyko wcześniejszej śmierci.

więcej »

Brexit nie odstrasza. Polacy nadal chcą emigrować za pracą

© sea and sun - Fotolia.comBrexit nie odstrasza Polaków. Wielka Brytania to nadal miejsce, do którego planujemy wyjechać do pracy. Kraj wskazało 14% zapytanych. Nieco więcej, bo 17% wybrało Niemcy. Na podium wśród krajów emigracji po raz pierwszy znalazły się Stany Zjednoczone – wynika z raportu „Migracje zarobkowe Polaków V” publikowanego przez Work Service.

więcej »

ZUS: przedsiębiorca też ma prawo do świadczeń za wypadek w czasie pracy

Ypadek, © auremar - Fotolia.comPrzedsiębiorca, który miał wypadek w trakcie wykonywania obowiązków wynikających z prowadzenia firmy i nie może zarabiać ma prawo do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. Często przedsiębiorcy, którzy płacą obowiązkową składkę na ubezpieczenie wypadkowe nawet nie wiedzą, jakie świadczenia przysługują im z tego tytułu. Tymczasem są one bardzo podobne do tych, jakie mają pracownicy, ale żeby je dostać trzeba spełnić określone warunki.

więcej »

Polscy pracownicy coraz mniej lojalni

Zmiana pracy. © sokolovsky - Fotolia.comW ciągu ostatniego półrocza aż 26 proc. pracujących Polaków zmieniło miejsce zatrudnienia – wynika z raportu „Monitor Rynku Pracy”. Pod tym względem w Europie wyprzedza nas jedynie Wielka Brytania. Duża rotacja na rynku pracy oznacza dla firm coraz większe koszty związane z realizacją procesów rekrutacyjnych oraz utrzymaniem kadr.

więcej »

Polacy chcą dłużej pracować. Ale nie mają na to zdrowia [FILM]

Opienka zdrowotna, © uzhursky - Fotolia.comCo trzeci Polak ma ochotę pracować dłużej niż do 65. roku życia. Co ciekawe, niemal tyle samo osób chce przejść na emeryturę wcześniej. Skąd wynika ta niezgodność? Z dostępu do opieki zdrowotnej i profilaktyki. Ci, których stać na prywatne leczenie, patrzą spokojnie w przyszłość. Reszta obawia się, że nie da rady być długo aktywna zawodowo.

więcej »

Sprawdź, czy firma płaci za ciebie ZUS

© whitelook - Fotolia.comIdziesz do lekarza i „świecisz się na czerwono”? Szef wypłaca ci nieregularnie pensję? Zastanawiasz się czy w ogóle zgłosił Cię do ubezpieczenia? Czy opłaca za Ciebie składki i od jakiej kwoty? Jeśli chcesz być pewny – łatwo możesz to sprawdzić w ZUS-ie. Zrobisz to także przez Internet nawet nie wychodząc z domu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X