Strona głównaPracaSiedem sposobów na większą radość z pracy

Siedem sposobów na większą radość z pracy

Czujesz, że utknąłeś w miejscu, które nie daje ci już satysfakcji? Pomyśl, że tylko etap przejściowy do czegoś nowego i skorzystaj z kilku podpowiedzi, jak poprawić sobie nastrój w biurze.
Siedem sposobów na większą radość z pracy [© Picture-Factory - Fotolia.com] Nie zawsze potrzeba przełomowych ruchów i decyzji. Czasem wystarczy wprowadzić kilka małych zmian, by mieć lepsze samopoczucie nawet, kiedy sama praca nie daje wiele radości. Oto siedem podpowiedzi.

Narzuć sobie lekką rutynę

Kiedy praca nie do końca nam odpowiada, nie trudno o dekoncentrację i chaos. Warto włożyć trochę wysiłku i uważności, by nadać dniom określoną strukturę. To zmniejszy stres i pozwoli lepiej się poczuć. Chodzi o drobne czynności, np., jak zaczynamy dzień. Dołożenie do planu dnia porannego treningu, biegania czy basenu pozwoli wejść w pożyteczną rutynę. Warto już wieczorem przygotować sobie ubrania i drugie śniadanie, żeby nie stresować się tym rano. Kluczowe jest prowadzenie kalendarza i planowanie.

Zostań mentorem

To rozwiązanie dla doświadczonych pracowników – umiejętności i wiedza, zdobyte w ciągu lat pracy są bezcenne dla młodszych kolegów. , opowiadanie o tym, co potrafi się robić doskonale, może przynieść sporo radości. Zostanie mentorem zwiększy więc satysfakcję z pracy i sprawi, że czas upłynie efektywniej.

Myśl przyszłościowo

Zamiast zadręczać się przed kolejnym dniem w nielubianej pracy, lepiej pomyśleć szerzej.

– Warto spojrzeć na ten czas, jak na kolejny krok na ścieżce zawodowej i potraktować go, jak inwestycję w . To zwiększy motywację do rozwoju i podejmowania nowych zadań. Dzięki temu nie będziemy przegapiać szans – mówi Bartosz Struzik, ekspert międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

Włącz się w coś większego

Kiedy codzienne zadania nie stanowią już wyzwania a każdy dzień pracy zieje , dobrym pomysłem jest poszukanie wyzwań poza swoim działem. Wiele firm, szczególnie korporacji, powołuje międzywydziałowe zespoły, które pracują nad usprawnieniami i nowymi pomysłami. Wyjście poza własną działkę będzie okazją, by nauczyć się czegoś nowego i poznać osoby, które mogą nam otworzyć drzwi do dotychczas niedostępnych opcji rozwoju.
 
Strony : 1 2

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 15:13:40, 23-04-2016 ~gość: 217.17.33.xxx

  ja tam ciągle jestem happy, nawet bez tego artykułu
 • 12:53:50, 24-04-2016 babciela

  Wiesz, przychodzi taki moment w wykonywanej pracy(ja pracuje już 44 lata) , że żadne metody nie skutkują- jest wypalenie zawodowe i koniec...
 • 12:31:14, 14-05-2018 Jadzia66

  Moim zdaniem żeby cieszyć się ze swojej pracy trzeba przede wszystkim zacząć w odpowienim momencie pracować na siebie... Ja jakiś czas temu otworzyłam firmę, zaczęło się od skromnego biura i skończyło na tym że jestem zadowolona i mogłam sobie pozwolić na aranżację swojej firmy przez biuro projektowe trzy trzecie - jedną z najlepszych firm z Warszawy. Nie ma innej opcji. Albo jesteś swoim żeglarzem i okrętem albo męczysz się 40 lat..
 • 13:28:23, 15-07-2018 Cynamonowa

  W pewnym momencie człowieka dopada po prostu wypalenie zawodowe i nie wiadomo jak byśmy się mieli starać, po prostu to już nie podziała. Pamiętam jak mój mąż wracał do domu z pracy i kompletnie nie miał siły, był wypalony fizycznie i psychicznie. Potem w końcu zmienił pracodawcę dzięki niewielkiej pomocy syna, który podpowiedział nam kilka ofert pracy http://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/ i w końcu wszystko wróciło do normy.
  ... zobacz więcej
 • 15:18:18, 16-04-2019 Peneloppe

  Od kiedy udało mi się pozyskać nowych klientów, to do mojego sklepu chodzę z uśmiechem na twarzy. Branża spożywcza to ciężki kawałek chleba, ale jeśli uda Ci się zdobyć nowych klientów, to istnieje spora szansa, że Ci zostają już z Tobą na dłużej. W dotarciu do ludzi bardzo pomogły mi wydruki wielkoformatowe, które potraktowałam jako szyldy. Pełnią one funkcję swoistych drogowskazów, dzięki nim klienci trafiają di mnie bez trudu.
 • 20:38:41, 15-12-2019 Strzycka

  Ja bardzo bym chciała zawodowo robić to co lubię, tymczasem przez całe życie podejmowałam stanowiska, które były zwyczajnymi wakatami.
 • 18:47:31, 19-02-2020 humberto88

  Szkoda, że nie każdy ma szansę pracować w swoim wymarzonym zawodzie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Kobiety.net.pl
 • Hospicja.pl
 • eGospodarka.pl
 • Oferty pracy