Strona głównaPracaZaangażowanie w pracy przekłada się na rodzinne szczęście

Zaangażowanie w pracy przekłada się na rodzinne szczęście

Pełni energii i oddani pracownicy przekładają swoje pozytywne doświadczenia z pracy na szczęśliwsze życie domowe.
Zaangażowanie w pracy przekłada się na rodzinne szczęście [fot. Lukas from Pixabay]
Psychologowie chcieli sprawdzić, w jaki sposób pozytywne doświadczenia zawodowe oddziałują na życie rodzinne i ułatwiają interakcje z członkami rodziny. Okazało się, że ludzie zaangażowani w swoją pracę, czyli o większym wigorze i oddaniu w codzienne czynności, mają lepszy nastrój i wyższą .

- Osoby, które miały pozytywne doświadczenia w pracy i które dzieliły się nimi z innymi osobami, postrzegały siebie jako bardziej zdolne do radzenia sobie z problemami domowymi, były lepszymi towarzyszami życiowymi i cechowały się większą skutecznością w środowisku domowym - mówi psycholog Satoris Culbertson.

Stres w pracy i w domu oddziałują na siebie, wpływając na zachowanie w obydwu tych środowiskach. Nastawienie i zaangażowanie jest istotnie związane z codziennym , a ten jest dodatnio skorelowany z relacją pomiędzy pracą i domem.

Oczywiście, jak zaznaczają psychologowie, rzecz dotyczy nieprzesadnego zaangażowania. Negatywne formy oddania obowiązkom zawodowym, np. daje odmienne skutki. - Osoby uzależnione od pracy, czyli pracoholicy, cechują się wyższym poziomem konfliktu między pracą i rodziną. Jednak ponadprzeciętne zaangażowanie miało raczej związek z łatwiejszym funkcjonowaniem w prywatnym i zawodowym środowisku - wyjaśnia Culbertson.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy