Strona głównaPracaJak wiek uczynić czynnikiem sprzyjającym znalezieniu pracy?

Jak wiek uczynić czynnikiem sprzyjającym znalezieniu pracy?

Bezdyskusyjnie należy orzec, że seniorzy muszą stawić czoła większej ilości wyzwań przy poszukiwaniu pracy niż ludzie młodzi. Zaawansowanie w latach może jednak stać się sprzymierzeńcem w efektywnym poruszaniu się na rynku pracy. Oto osiem wskazówek pomocnych w wypromowaniu swojej osoby pomimo średniego, bądź starszego wieku:
Jak wiek uczynić czynnikiem sprzyjającym znalezieniu pracy? [© bkontrec - Fotolia.com] 1. Wiedza

Trzeba realizować ideę kształcenia ustawicznego, warto na bieżąco zdobywać informacje o zmianach w dziedzinie uprawianego przez osobę zainteresowaną zawodu, uczęszczać na kursy podnoszące kwalifikacje, seminaria dotyczące nowatorskich rozwiązań. Coraz popularniejsze stają się Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz konferencje organizowane specjalnie dla seniorów w celu podniesienia ich kwalifikacji zawodowych. W czasie ubiegania się o pracę zależy pokazać, że jest się fachowcem w danej dziedzinie i posiada obszerną wiedzę na dany temat. Warto również gromadzić wszelkie dokumenty potwierdzające uczestnictwo w przedsięwzięciach dokształcających, by móc je następnie przedstawić potencjalnemu pracodawcy.

2. Aktywność zawodowa

Istnieją różne stowarzyszenia grupujące ludzi wykonujących określony zawód, członkostwo w takiej organizacji stwarza wiele możliwości- łatwiej wówczas zdobyć informacje odnośnie nowinek związanych z danym zawodem, nawiązać kontakty zawodowe, dowiedzieć się o zmianach na rynku pracy i o możliwościach zatrudnienia. Świetnym sposobem na rozreklamowanie swojego nazwiska, a tym samym dotarcie do potencjalnych pracodawców, jest między innymi napisanie artykułu odnośnie wybranego aspektu danej dziedziny przemysłu czy kultury, nawet lokalna gazeta, niewielki dodatek reklamowy może przyczynić się do znalezienia wymarzonego stanowiska.
 
Strony : 1 2 3

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 18:51:57, 18-06-2007 es55ca

    To wszystko prawda, ale najważniejsze jest to, czy ktoś ma szczęście w życiu, czy pecha. Przeważnie jest tak, ze jeżeli np. rujnuje się życie osobiste, to jeszcze do tego pracodawca "uszczęśliwi" zasiłkiem przedemerytalnym. Fakt! pracodawca nie jest instytucja charytatywną, ale dlaczego tak łatwo przychodzi szefowi kopanie leżącego?
  • 10:10:22, 14-01-2008 grazynab

    Świeta racja. Tak jest w moim przypadku. We wszystkich dziedzinach życia "pod górkę".A ja mam jeszcze córkę do wychowania, ona ma 16 lat. Aż boję się pomyśleć, co będzie jutro.
  • 07:01:31, 30-05-2008 hary

    kopanie leżacego łatwe...bo nie trzeba wysoko nogi zadzierac...szef tez czlowiek i czasem mu sie nie chce.
  • 20:37:33, 03-01-2011 AUTOMATYK

    WITAM,KILKA POZYCJI MOŻNA ROZWINAĆ.
  • 10:44:10, 20-01-2013 ~gość: 78.8.52.xxx

    Cytat:
    es55ca
    To wszystko prawda, ale najważniejsze jest to, czy ktoś ma szczęście w życiu, czy pecha. Przeważnie jest tak, ze jeżeli np. rujnuje się życie osobiste, to jeszcze do tego pracodawca "uszczęśliwi" zasiłkiem przedemerytalnym. Fakt! pracodawca nie jest instytucja charytatywną, ale dlaczego tak łatwo przychodzi szefowi kopanie leżącego?

    W każdej dziedzinie życia trzeba mieć ZNAJOMOŚCI

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy