Wiele zakładów pracy podjęło już kroki w dla poprawy zdrowia swoich pracowników. Problem w tym, że to najlepiej wykształcona i zaradna część populacji głównie korzysta z tych zmian. Osoby z niższym wykształceniem często borykają się z nadwagą, i słabą sprawnością fizyczną, chociaż w ciągu dnia wykonują więcej kroków i w większym stopniu wykorzystują swoje ciało jako „narzędzie". W przypadku robotników nie wystarczy np. unikać ciężkich ćwiczeń, jeśli chcą pozostać w zawodzie do 70-go roku życia. Osoby z niższym wykształceniem wykonujące pracę fizyczną także muszą podjąć kroki zapobiegawcze, wzmacniając możliwości swojego organizmu, na przykład poprzez ćwiczenia i trening siłowy - mówi prof. Andreas Holtermann.
Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Sepsa to wyższe ryzyko ponownej hospitalizacji i problemów sercowo-naczyniowych
Niższy poziom sodu, a wyższy potasu to niższe ryzyko chorób serca
Sześć minut intensywnej aktywności pomaga zachować zdrowie mózgu
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.