Strona główna Praca Wiadomości

Zmiana pracy. Jak się zintegrować z nowymi współpracownikami?

© JackF - Fotolia.comPrzetrwałeś pierwszy dzień w nowej firmie? Brawo! A teraz skup się na tym, jak stać się cenionym członkiem zespołu. Unikaj błędów nowicjusza, a pójdzie ci jak z płatka.

więcej »

Co oprócz pensji otrzymują pracownicy?

© shou1129 - Fotolia.comAż 70 procent pracowników otrzymuje niefinansowe dodatki do pensji oraz korzysta ze służbowych udogodnień – wynika z ankiety serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl. Obok finansowanych przez pracodawcę narzędzi pracy: służbowej komórki i laptopa, najpopularniejszymi benefitami są opieka zdrowotna oraz szkolenia pracownicze. W dalszej kolejności respondenci wskazują elastyczne godziny pracy.

więcej »

Pracodawca nie przekazał PIT-11? Co zrobić?

© bzyxx - Fotolia.comNa pracodawcy, jako na płatniku, spoczywa obowiązek przekazania pracownikowi formularza PIT-11 za poprzedni rok podatkowy. Musi on dokonać tego w odpowiednim terminie - do końca lutego. Jest to o tyle ważne, że PIT-11 jest niezwykle istotnym dokumentem w kontekście rozliczenia rocznego pracownika - to imienna informacja o jego dochodach w trakcie roku i zaliczkach na podatek dochodowy, które pobrał zakład pracy jako płatnik. Nic zatem dziwnego, że pracownicy niecierpliwie wyczekują chwili, gdy dostaną formularz. Co mogą jednak zrobić, gdy luty się skończył, a deklaracji nadal nie ma?

więcej »

Zmieniasz pracę, poproś o referencje

© Becker - Fotolia.comListy referencyjne wróciły do łask. Przy szukaniu nowej pracy, rekrutacji na studia doktoranckie, aplikowaniu o grant lub stypendium – silne referencje będą kartą przetargową, pomogą wyróżnić się z tłumu. Trzeba się tylko odważyć i poprosić o nie szefa.

więcej »

Zanim zaprosisz szefa do znajomych na Facebooku

© christianchan - Fotolia.comTo, jak zachowujemy się w sieci może poprawić, lub zniszczyć naszą relację z szefem. Co zrobić, by Facebook pomógł a nie zaszkodził? Przyjaźnienie się z szefem na Facebooku może być ryzykowne. Dodając przełożonego do znajomych, wpuszczamy go do naszego prywatnego świata, gdzie siłą rzeczy jesteśmy mniej formalni i mocniej się odkrywamy.

więcej »

Zmiany w Kodeksie pracy. Koniec syndromu pierwszej dniówki

©  Andrey Popov - Fotolia.comObowiązek potwierdzania pracownikowi na piśmie podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy o pracę przed dopuszczeniem go do pracy, czyli likwidacja tzw. syndromu pierwszej dniówki wprowadza projekt nowelizacji Kodeksu pracy przyjęty przez rząd. Zakłada także konieczność zapoznania pracownika z regulaminem pracy przed dopuszczeniem go do niej.

więcej »

7 rzeczy, których nie należy mówić podczas rozmowy rekrutacyjnej

© ryanking999 - Fotolia.comZaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to znak, że firma jest wstępnie zainteresowana kandydatem. Warto więc dołożyć starań, aby w pełni wykorzystać pojawiającą się szansę i zaprezentować z jak najlepszej strony. Czego unikać podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby dobrze wypaść i nie stracić okazji na zdobycie nowej pracy?

więcej »

10 najbardziej atrakcyjnych branż do pracy w 2016 roku

© petroos - Fotolia.comBranże energetyczna, surowców i paliw oraz motoryzacyjna zdaniem uczestników badania Randstad Award 2016 oferują najbardziej atrakcyjne miejsca pracy. W najatrakcyjniejszej dziesiątce znalazły się również branże elektrotechniczna, farmaceutyczno-kosmetyczna, spożywcza, FMCG, chemiczna, budowlana oraz transportowo-logistyczna.

więcej »

Marnujemy czas w pracy

© Photographee.eu - Fotolia.comZ amerykańskiego badania „Wasting Time at Work” wynika, że 57% pracowników przyznaje się do marnowania w pracy przynajmniej jednej godziny dziennie. Ulubionym czasem na nic nierobienie są piątkowe popołudnia w godzinach od 15.00 do 17.00. Eksperci Work Service zaprojektowali autorski model statystyczny, na podstawie którego wyliczyli, że gdyby przełożyć zachowania Amerykanów na polskie warunki, to skumulowany koszt jednego dnia marnotrawionego czasu, kosztowałby pracodawców ponad 360 mln zł.

więcej »

Od jutra zmiany w Kodeksie pracy. Dotyczą umów terminowych

© Saklakova - Fotolia.comOd jutra, 22 lutego 2016 roku wchodzą w życie zmiany w Kodeksie pracy. Umowy o pracę na czas określony będą mogły być zawierane z pracownikami co do zasady na okres do 33 miesięcy, plus maksymalnie 3-miesiące zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas próbny. Po upływie tego czasu umowy między tym samym pracodawcą i pracownikiem będą mogły być zawierane tylko na czas nieokreślony.

więcej »

Strony : [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Hospicja.pl Oferty pracy