Strona główna Praca Artykuły

6 rzeczy, które ludzie sukcesu robią inaczej niż pozostali

© Anatoly Tiplyashin - Fotolia.comZadajesz sobie pytanie, dlaczego niektórzy koledzy z podwórka czy znajomi ze studiów robią imponującą karierę? Może mieli inwestujące w ich rozwój bardzo troskliwe rodziny, są genialni, a może po prostu im się poszczęściło? Owszem, czynników pomyślności jest wiele. Okazuje się jednak, że ludzie sukcesu zwykle odznaczają się kilkoma przymiotami, które - jak się uważa - w najwyższym stopniu odpowiadają za największe osiągnięcia.

więcej »

Jak znaleźć motywację do pracy, gdy masz naprawdę kiepski nastrój

© soupstock - Fotolia.comKażdy od czasu do czasu potrzebuje wolnego dnia, ale bywają okresy, w których po prostu trzeba pracować i przerwy na horyzoncie profesjonalnego zaangażowania nie widać. Tymczasem właśnie w nawale zawodowych obowiązków zdarza nam się słabsza forma i bardzo brakuje nam odpoczynku. Podpowiadamy, jak się wtedy zmotywować do pracy.

więcej »

Walka o pracowników. Firmy kuszą nie tylko płacami

© Jakub Jirsák - Fotolia.comAż 72% przedsiębiorstw sygnalizuje, że pozyskanie nowych pracowników jest wyraźnie trudniejsze niż jeszcze dwa lata temu. Aż 9% firm w ogóle nie finalizuje prowadzonych rekrutacji. Trudniejsze niż niegdyś zapotrzebowanie na nowych pracowników sprawiło, że aż 46% firm zdecydowało się podnieść wynagrodzenia w okresie minionych 6 miesięcy - pokazało najnowsze badanie „Plany Pracodawców” realizowane przez firmę doradztwa personalnego Randstad.

więcej »

Rok 2016 z rekordowo niskim bezrobociem

Praca, © vege - Fotolia.comW końcu listopada liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1 mln 313 tys. osób, nieznacznie zwiększając się w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale stopa bezrobocia pozostała na poziomie 8,2 procent – podał Główny Urząd Statystyczny. Bezrobocie spada już trzeci rok z rzędu.

więcej »

Dni wolne od pracy i długie weekendy 2017. Rok łaskawy dla pracowników

Kalendarz, © massimo_g - Fotolia.comKalendarz w 2017 roku będzie bardzo korzystny dla pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę – aż 15 dni wolnych i zaledwie 250 dni pracy w skali roku. Bardzo ciekawy układ dni wolnych pozwoli na naprawdę długie weekendy małym kosztem urlopu.

więcej »

Mocny rynek pracy to mit. Bez zatrudnienia niemal co trzeci Polak

©  Andrey Popov - Fotolia.comWedług danych Eurostat tylko 7 z 28 krajów Unii Europejskiej ma niższy poziom bezrobocia niż Polska. Teoretycznie to bardzo dobra informacja. W praktyce jednak sytuacja wygląda znacznie gorzej i realnie zdecydowanie bliżej nam do zadłużonych krajów południa niż wiodących państw północy Europy.

więcej »

Polscy pracownicy: mniej uczciwi niż pięć lat temu

© michaeljung - Fotolia.comPolacy powszechnie potępiają przychodzenie do pracy po spożyciu alkoholu – wynika z badania CBOS na temat etyki pracowniczej. Zdecydowanie negatywnie oceniają również „załatwianie” zwolnienia lekarskiego mimo dobrego stanu zdrowia, spóźnianie się do pracy, dorabianie do pensji w czasie przeznaczonym na realizację obowiązków zawodowych oraz załatwianie prywatnych spraw w godzinach pracy. Polacy jednak wyraźnie częściej niż pięć lat temu, a w niektórych przypadkach także nieco częściej niż dziesięć lat temu, przyznają się do sytuacji wskazujących na nieuczciwość lub niesumienność zawodową.

więcej »

Jakie języki obce są najbardziej potrzebne w pracy?

© cevahir87 - Fotolia.comW pierwszym półroczu 2016 roku wymóg znajomości języka angielskiego znalazł się w 70% ofert pracy – wynika z analiz serwisu Pracuj.pl. To znaczny wzrost, porównując z wymaganiami w ofertach w zeszłym roku. Na kolejnych miejscach uplasował się język niemiecki (14% ogłoszeń zawiera wymóg jego znajomości) i francuski (4% ogłoszeń).

więcej »

Dużo pracujesz? Możesz się uzależnić i mieć kłopoty ze zdrowiem

© Robert Kneschke - Fotolia.comJeśli bardzo dużo czasu spędzasz na pracy, może to być uzależniające i bardzo źle wpływać na zdrowie.

więcej »

6 kroków do odświeżenia CV

© senkaya - Fotolia.comZdarza się, że nie zaglądamy do swojego CV przez lata, bo mamy stałą pracę albo trafiliśmy gdzieś z polecenia. Kiedy musimy poszukać nowej posady, nie wiemy od czego zacząć. Sześć prostych kroków pomoże uporać się z tym zadaniem i przemienić przestarzałe papiery rekrutacyjne w profesjonalne narzędzie, które pozwoli poruszać się po dzisiejszym rynku pracy.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X