Strona głównaPracaZysk z dojrzałości - praca dla seniorów

Zysk z dojrzałości - praca dla seniorów

Rozpoczyna się kampania „Zysk z dojrzałości”, informacyjno-edukacyjne przedsięwzięcie mające na celu przekonanie pracodawców, że osoby powyżej 50-go roku życia są świetnymi pracownikami.
Zamiarem organizatorów akcji jest przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek i promowanie zysków z zastosowania w firmie nowoczesnych narzędzi zarządzania wiekiem. A o tym, że kampania jest tego rodzaju jest potrzebna, świadczą statystyki: 40% polskich pracodawców deklaruje, że ma niechętny stosunek o zatrudniania starszych pracowników, co stanowi główną przyczynę bezrobocia wśród osób dojrzałych.

Spoty reklamowe przygotowane w ramach kampanii – jak wyjaśnia reżyser Nono Dragović – pokazują absurd zwalniania pracowników po pięćdziesiątce, takie działanie przyrównuje się tu np. do zwalniania osób, których nazwiska zaczynają się na literę „a”.

Organizatorzy chcą zmienić zapatrywania firm chlubiących się posiadaniem młodego zespołu. „Trzeba przekonać pracodawców, że zespół może być starszy, ale również dynamiczny. A mając dojrzałych pracowników, pokazujemy, że firma jest trwała i stabilna”, mówi Joanna Tokarz, koordynator projektu.

W ramach działań projektowych Akademia Rozwoju Filantropii, organizator akcji, zamierza przeprowadzić również seminaria dla pracodawców, osób zajmujących się polityką personalną firm i instytucji oraz jedno spotkanie dla pracowników służb zatrudnienia. Podczas seminariów przedstawione zostaną uczestnikom dobre praktyki strategii "age friendly", oraz przekazana zostanie wiedza z zakresu zarządzania wiekiem. Seminaria odbędą się w ośmiu większych miastach Polski w terminie od stycznia do maja 2009 roku. „Większość firm w Polsce nie potrafi wykorzystać doświadczenia swych dojrzałych pracowników. Nadal rzadkością są programy mentoringu, które pozwalają przekazać wiedzę i doświadczenie starszych osób młodszym kolegom”, wyjaśnia Joanna Tokarz.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 13:31:58, 10-09-2008 Tomekkzs

  Dojrzałość emocjonalna i wiekowa jest atutem osób które mają predyspozycje do pełnienia funkcji doradczych. Reprezentuję firmę zajmującą się prowadzeniem rachunków inwestycyjnych dla klientów indywidualnych i poszukuję dojrzałych osób do pracy w pozyskiwaniu klientów i prowadzeniu ich rachunków inwestycyjnych. Oczywiście zapewniam niezbędne szkolenie i licencje oraz dalsze wsparcie w codziennej pracy. W czasie rekrutacji wymogami podstawowymi jest min. średnie wykształcenie i niekaralność oraz silna motywacja do aktywności zawodowej. Ze względu na pewne ograniczenia możemy podpisywac z naszymi doradcami jedynie umowy agencyjne. Osoby zainteresowane (mieszkańcy Warszawy) zapraszam do aplikowania! Swoje CV proszę przesłać na adres e-mail: tomasz.salomonowski@aegonpolska.pl
  ... zobacz więcej
 • 23:30:12, 10-09-2008 Babcia Iwa

  Jest to praca podobna do akwizycji.Miałam kontakt z takim osobnikiem, który chciał mi pomóc inwestować / planować moje wydatki/ moje środki pieniężne. A mam ich tak dużo, że sama nie dam rady... ha ha ha moja emerytura potrzebuje doradcy. Jak się dobrze rozpędzę to sama bez planowania jestem zdolna " zainwestować" moje "skromne środki.
 • 23:33:17, 10-09-2008 Kazik

  Myslę że to jest typowa reklama--admi to wytnie.
 • 23:49:01, 10-09-2008 Babcia Iwa

  Mówi się trudno, a co prawda nie wskazana?
 • 20:56:25, 20-10-2020 Kyleh

  Witam wszystkich, stawiam na betfan application nie po to, by zarabiać, ale wyłącznie ze względu na sport. Podobał mi się fakt, że biuro ma doskonałą aplikację dla wszystkich typów systemów kojców, dzięki czemu można grać wszędzie. Jeśli prognoza się powiedzie, płatności są realizowane szybko. To też jest plus.
 • 14:12:58, 15-03-2021 schuyler.pfeffer

  Bardzo ciekawy wątek, wiele się dowiedziałam.
 • 07:48:19, 30-05-2021 ludvigvon

  Najfajniejsze jest to, kiedy Twoje hobby staje się Twoją pracą. Zdarzyło mi się to z gry hazardowe online. Na początku było to tylko hobby, a potem to hobby zaczęło przynosić mi pieniądze. Oczywiście, mam swoją główną pracę. Ale nie zrezygnuję z tej opcji. Chcę Ci tylko powiedzieć, że musisz wierzyć w siebie i dodatkowo być na bieżąco z nowinkami ze świata kasyn i hazardu.*
 • 10:54:55, 26-10-2021 Grażka53

  Hazard to nie praca, tylko nałóg. Osoby, które mają już bogate doświadczenie życiowe, mogą natomiast świetnie sprawdzić się w charakterze doradcy klienta http://mamawpracy.pl/opiekun-klienta...piekun-klienta. Ta praca wymaga na pewno cierpliwości i odpowiedniego podejścia do ludzi.
 • 18:14:50, 09-11-2021 seniorita18

  W sumie każdy wiek jest na pewno dobry na pracę, ale jeszcze należy wiedzieć czy my sami damy radę pracować. W momencie gdy ktoś się także interesuje delegacjami to na stronie https://www.infomax.com.pl/praca/kto...ka-w-delegacje właśnie ciekawie opisano to, kto może wysłać pracownika w delegację.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kobiety.net.pl
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Kosciol.pl
 • Pola Nadziei
 • Oferty pracy