Strona głównaPracaWrzesień 2017: bezrobocie poniżej 7 procent

Wrzesień 2017: bezrobocie poniżej 7 procent

Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,9%, o 1,4 pkt. proc. mniej niż przed rokiem i o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc temu – podał resort pracy. Tak niskiego wskaźnika bezrobocia nie odnotowano od 1991 roku. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku znacząco spadła liczba bezrobotnych.
Wrzesień 2017: bezrobocie poniżej 7 procent [Fot. SolisImages - Fotolia.com] Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła we wrześniu 6,9%. W stosunku do oznacza to spadek o 0,1 pkt. proc. O taki sam wskaźnik spadła stopa bezrobocia w analogicznym okresie rok temu – we wrześniu 2016 roku stopa bezrobocia wyniosła 8,3%, podczas gdy miesiąc wcześniej było to 8,4%.

Spadek w granicach od 0,1 do 0,2 punktu procentowego odnotowano w 14 województwach. W kolejnych 5 województwach (kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, podlaskim i świętokrzyskim) wskaźnik bezrobocia spadł o 0,2 punktu. Tylko w 2 województwach (pomorskim i wielkopolskim) natężenie bezrobocia w odniesieniu do poprzedniego miesiąca nie uległo zmianie.

Najniższa stopa (4,1%) utrzymuje się w województwie wielkopolskim, a najwyższa (11,9%) – w województwie warmińsko-mazurskim.

W końcu września 2017 r. liczba bezrobotnych wyniosła 1 117,4 tys. osób. W porównaniu do końca sierpnia było to o 18,8 tys. osób (1,7%) mniej niż miesiąc temu. Spadek liczby bezrobotnych we wrześniu 2017 r. został odnotowany w 15 województwach – najwyraźniej w lubelskim (o 2,5%), lubuskim (o 2,4%), małopolskim i świętokrzyskim (o 2,3%). Tylko w województwie pomorskim odnotowano nieznaczny wzrost liczby bezrobotnych na poziomie 0,7%.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X