Strona głównaPracaUtrzymuje się rekordowo niskie bezrobocie. W listopadzie 2017 bez zmian

Utrzymuje się rekordowo niskie bezrobocie. W listopadzie 2017 bez zmian

W listopadzie stopa bezrobocia wyniosła 6,6 procent - podaje ministerstwo pracy. To o 1,6 pkt. proc. mniej niż przed rokiem. W porównaniu z poprzednim miesiącem stopa bezrobocia nie uległa zmianie. Tak niskiego bezrobocia nie było od stycznia 1991 roku.
Utrzymuje się rekordowo niskie bezrobocie. W listopadzie 2017 bez zmian [Fot. goumbik - Fotolia.com] W analogicznym okresie ubiegłego roku (październik 2016 – listopad 2016) natężenie również nie uległo zmianie czyli utrzymało się na poziomie 8,2%. Spadek bezrobocia w listopadzie jest zjawiskiem rzadkim i począwszy od 1990 r. czyli na przestrzeni 28 lat spadek bezrobocia w tym miesiącu odnotowano tylko 3 razy: w 1994 r. 2006 i 2007 r., ale wówczas liczba była znacznie wyższa niż obecnie. Liczba bezrobotnych w końcu listopada 2017 roku wyniosła 1,06 mln osób i w porównaniu do końca października 2017 roku spadła o 0,5 tys. osób (o 0,05%).

W listopadzie spadek stopy bezrobocia (o 0,1 punktu procentowego) odnotowano w 3 województwach: dolnośląskim, łódzkim i wielkopolskim. W 4 województwach: lubelskim, opolskim, podkarpackim i świętokrzyskim wskaźnik natężenia bezrobocia wzrósł o 0,1 punktu procentowego. W pozostałych 9 województwach natężenie bezrobocia w stosunku do października nie uległo zmianie.

Najniższa stopa bezrobocia (na poziomie 3,7%) utrzymuje się w województwie wielkopolskim, najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim (11,6%).

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć