Strona głównaPracaSeniorzy z Nowej Zelandii chcą pracować na emeryturze

Seniorzy z Nowej Zelandii chcą pracować na emeryturze

Bardziej elastycznego czasu pracy i więcej pół etatowych stanowisk domagają się seniorzy w Nowej Zelandii. Jak pokazały wyniki przeprowadzonej niedawno ankiety, starsi ludzie nie odeszliby z pracy zarobkowej nawet mimo wieku emerytalnego jeśli stworzyłoby się im odpowiednie warunki.
W ankiecie wzięło udział 6400 osób z czego 24 proc. to ludzie poniżej 45 roku życia, zaś pozostali to głównie osoby w wieku 45 lat i więcej. Respondenci odpowiedzieli na pytania dotyczące warunków, jakie mogłyby ich skłonić do pozostania w pracy mimo przekroczenia wieku emerytalnego. Najczęstszą odpowiedzią były elastyczny czas pracy i stanowiska na pół etatu.

Jak mówi Dr Reed, dyrektor badania, wyniki ankiety dowiodły również tego, jak ogromny wkład mają ludzie starsi w funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Seniorzy dysponują lepszymi umiejętnościami komunikacyjnymi i doświadczeniem w obsłudze klienta, a ponadto wykazują się inicjatywą i tworzą wspaniałą atmosferę w miejscu pracy.

Aleksander Walczak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X