Strona głównaPracaPolska: niskie bezrobocie na unijnym tle

Polska: niskie bezrobocie na unijnym tle

Polska awansowała na 6. miejsce w zestawieniu 28 krajów Unii Europejskiej pod względem bezrobocia. Jak podaje Eurostat, w kwietniu tego roku stopa bezrobocia wyniosła w Polsce 4,8 proc., spadając o 0,5 proc. w porównaniu do marca. W całej Unii Europejskiej stopa bezrobocia w kwietniu 2017 wyniosła 7,8 proc, zaś w strefie euro – 9,3 proc. W porównaniu do marca spadła o 0,1 proc. To najlepszy wynik od marca 2009 r.
Polska: niskie bezrobocie na unijnym tle  [Fot. naypong - Fotolia.com] Najniższe bezrobocie notowane jest w Czechach (3,2 proc.), Niemczech (3,9 proc.) i na Malcie (4,1 proc.). Najwyższe zaobserwowano natomiast w Grecji (23,2 proc. dane za luty 2017 r.) i Hiszpanii (17,8 proc.).

Eurostat szacuje, że w marcu 2017 r. w krajach UE było ponad 19,1 mln bezrobotnych, z czego ponad 15 mln w strefie euro.

Liczba osób w kwietniu wynosiła 832 tys., czyli o 270 tys. mniej niż rok temu, oraz o 15 tys. mniej niż miesiąc wcześniej – w marcu.

Stopa bezrobocia wśród osób młodych do 25. roku życia wynosiła w kwietniu 16,7 proc. w UE oraz 18,7 proc. w strefie euro. W Polsce wskaźnik ten wyniósł 13,9 proc.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X