Strona głównaPracaPolska: niskie bezrobocie. Jesteśmy w europejskiej czołówce

Polska: niskie bezrobocie. Jesteśmy w europejskiej czołówce

Polska utrzymała wysoką 7. pozycję w zestawieniu 28 krajów Unii Europejskiej pod względem bezrobocia. Jak podaje Eurostat, w marcu tego roku stopa bezrobocia wyniosła w Polsce 5,3 proc., tyle samo co miesiąc wcześniej. W porównaniu do marca ubiegłego roku wskaźnik bezrobocia w Polsce spadł o 1,1 pkt. proc., a wobec stycznia 2017 r. o 0,1 pkt. proc.
Polska: niskie bezrobocie. Jesteśmy w europejskiej czołówce [© Robert Przybysz - Fotolia.com] W stopa bezrobocia w marcu 2017 wyniosła 8 proc, czyli o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej. Bez zmian pozostał ten wskaźnik w strefie euro - 9,5 proc w marcu br.

Najniższe bezrobocie wśród krajów UE notowane jest w Czechach (3,2 proc.), Niemczech (3,9 proc.) i na Malcie (4,1 proc.). Najwyższe zaobserwowano natomiast w (23,5 proc. dane za styczeń 2017 r.) i Hiszpanii (18,2 proc.). Eurostat szacuje, że w marcu 2017 r. w krajach UE było ponad 19,7 mln bezrobotnych, z czego ponad 15,5 mln w strefie euro.

Liczba osób w Polsce w marcu wynosiła 906 tys., czyli o 197 tys. mniej niż rok temu, oraz o 14 tys. mniej niż miesiąc wcześniej – w lutym 2017 r.

Stopa bezrobocia wśród osób młodych do 25. roku życia wynosiła w marcu 17,2 proc. w UE oraz 19,4 proc. w strefie euro. W Polsce wskaźnik ten wyniósł 14,4 proc.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X