Strona głównaPracaPoczucie szczęścia sprzyja... cięższej pracy

Poczucie szczęścia sprzyja... cięższej pracy

Szczęśliwi ludzie są bardziej produktywni w pracy. Ekonomiści przeprowadzili szereg eksperymentów, aby sprawdzić, czy szczęśliwi pracownicy ciężej pracują. Okazuje się, że psychiczny dobrostan sprawia, że ludzie są o około 12 proc. bardziej produktywni.
Poczucie szczęścia sprzyja... cięższej pracy [fot. Joseph Mucira from Pixabay]
W ramach eksperymentów części uczestników pokazano albo fragment filmu komediowego, albo poczęstowano ich darmową , napojami i owocami. Innych zapytano o niedawne tragedie rodzinne, aby ocenić, czy niższy poziom szczęścia był powiązany z niższym poziomem .

- Firmy takie jak Google zainwestowały więcej we wsparcie pracowników, co sprawiło, że wzrosła satysfakcja pracujących tam ludzi. W przypadku Google wzrost ten wynosił 37 proc. i tam wiedzą, o czym mówią. W kontrolowanych warunkach naukowo pokazaliśmy, że pracowników naprawdę się opłaca - mówi prof. Andrew Oswald z Uniwersytetu w Warwick.
Siłą napędową wydaje się być to, że szczęśliwsi pracownicy efektywniej wykorzystują swój czas, zwiększając tempo, w jakim mogą pracować, nie zmniejszając jakości swojej pracy - dodaje dr Daniel Sgroi.
Jak podkreślają autorzy, szczęśliwsi badani są bardziej produktywni i ten sam związek potwierdzono w czterech różnych eksperymentach. Według nich badania te powinny dostarczyć wskazówek dla szefostwa we wszelkiego rodzaju organizacjach - przełożeni powinni się starać, aby ich miejsca pracy były emocjonalnie dobre dla ich pracowników.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy