Strona głównaPracaKoniec ze zmianą czasu? Przedsiębiorcy to popierają

Koniec ze zmianą czasu? Przedsiębiorcy to popierają

Aż 84 proc. Europejczyków chce zniesienia zmiany czasu. Komisja Europejska już zapowiedziała, że przedstawi propozycję zmiany dyrektywy dotyczącej tej sprawy. Zniesienie zmiany czasu z letniego na zimowy będzie korzystne dla przedsiębiorców – uważa Konfederacja Lewiatan, zrzeszająca polskie małe i średnie firmy.
Koniec ze zmianą czasu? Przedsiębiorcy to popierają [Fot. Schneider Foto - Fotolia.com] Zdaniem pracodawców zniesienie letniego na zimowy w ciągu roku może przynieść korzyści w postaci obniżenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw.
Przy wprowadzaniu tej zmiany najważniejsze jest, aby utrzymać jednolitość czasu w całej Unii Europejskiej. Inaczej koszty funkcjonowania firm w różnych reżimach czasowych przewyższą korzyści wynikające z ustalenia jednolitego rocznego czasu w ramach państwa członkowskiego – mówi dr Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan.
Propozycja zmiany, której wdrożenie pozostawiono w kompetencji władz krajowych, powinna zostać skoordynowana na poziomie w taki sposób, aby wszystkie kraje członkowskie przyjęły taki sam czas.

84 proc. Europejczyków, którzy brali udział w konsultacjach publicznych, chce zniesienia przeprowadzanej co pół roku zmiany czasu. Według nich za takim rozwiązaniem przemawiają względy związane z negatywnym wpływem na zdrowie, lub brakiem oszczędności energii. Nowa dyrektywa nad którą pracuje Komisja Europejska będzie wiążąca dla całej UE i w żaden sposób nie skomplikuje funkcjonowania np. transportu.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X