Strona głównaPracaDuży ruch na kolejach

Duży ruch na kolejach

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2017 roku, z usług kolei skorzystało 203,5 mln pasażerów, o ponad 8 mln więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku.
Duży ruch na kolejach [Fot. jes2uphoto - Fotolia.com] Na cztery miesiące przed końcem 2017 r., nawet przy założeniu zbliżonych wyników dla pozostałych miesięcy do tych z ubiegłego roku, można szacować, że w 2017 roku przekroczy 300 mln. Średnia odległość podróży w okresie styczeń - sierpień wyniosła 68,4 km i była o ponad 2,1 km większa niż w analogicznym okresie 2016 r.

W samym tylko sierpniu 2017 r. przewieźli prawie 25 mln pasażerów. Średnia odległość pokonana przez pasażera wyniosła 81 km.

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług samych tylko skorzystało o ponad 1,3 mln osób więcej niż w ubiegłorocznym sezonie letnim. To najlepsze wakacje pod względem liczby przewiezionych pasażerów od 7 lat. Podróżni najchętniej wybierali połączenia na trasie z Krakowa i Trójmiasta do Warszawy. Dużym powodzeniem cieszyły się także kierunki turystyczne, jak np. Kołobrzeg, Koszalin, Zakopane czy Krynica-Zdrój.

Udział poszczególnych spółek wg liczby pasażerów jest zbliżony do wyników z okresu styczeń-sierpień 2016 r. Wyjątkiem są PKP Intercity i Koleje Dolnośląskie (udział większy odpowiednio o 0,55 pkt. proc. oraz 1,13 pkt. proc.) oraz Przewozy Regionalne i SKM Warszawa (spadek udziału odpowiednio 0,76 pkt. proc. oraz 0,87 pkt. proc.).

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

JEDEN + JEDEN =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X