Strona głównaPracaBezrobocie stoi w miejscu. Ale na niskim poziomie

Bezrobocie stoi w miejscu. Ale na niskim poziomie

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła wg szacunków ministerstwa rodziny 7,1%, czyli tyle samo, co miesiąc wcześniej. W porównaniu do ubiegłego roku zmniejszyła się o 1,3 pkt. proc. Najniższa stopa bezrobocia utrzymuje się w województwie wielkopolskim, najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim.
Bezrobocie stoi w miejscu. Ale na niskim poziomie [Fot. APernak - Fotolia.com] Liczba w końcu sierpnia 2017 roku wyniosła 1 137,3 tys. osób i w porównaniu do lipca br. spadła o 2,6 tys. osób. Spadek miał miejsce w 9 województwach, najsilniej w: kujawsko-pomorskim (o 1,2%, czyli 1 tys. osób) oraz wielkopolskim (o 0,9 %, czyli 0,6 tys. osób).

Liczba bezrobotnych w końcu sierpnia była o 209,5 tys. osób niższa niż przed rokiem (spadek o 15,6%).

Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy w sierpniu 152,2 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To o 15,3 tys. (11,2%) więcej w stosunku do lipca br.

Wzrost liczby zgłoszonych wolnych i miejsc aktywizacji zawodowej w sierpniu w porównaniu do lipca br. miał miejsce w 14 województwach. Oscylował w przedziale od 4,0% (wzrost o 0,2 tys. ofert) w województwie warmińsko-mazurskim do 32,6% (wzrost o 1,8 tys. ofert) w województwie zachodniopomorskim

W sierpniu br. stopa bezrobocia wyniosła 7,1% - od 1991 r. wskaźnik bezrobocia w sierpniu nigdy nie był tak niski. Spadek stopy bezrobocia (o 0,1 pkt. proc.) odnotowano w 4 województwach (kujawsko-pomorskim, łódzkim, opolskim i wielkopolskim). W 10 województwach natężenie bezrobocia w stosunku do lipca nie zmieniło się, a w 2 województwach wskaźnik bezrobocia wzrósł o 0,1 punktu procentowego (w lubuskim i pomorskim).

Najniższa stopa bezrobocia (na poziomie 4,1%) utrzymuje się w województwie wielkopolskim, najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim (12%).

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X